Gizlilik Sözleşmesi

  • 21 Temmuz 2020

Mobil Uygulama Gizlilik Politikası ve Kullanım Koşulları
Burada belirtilen gizlilik politikası ve kullanım koşulları; WOOKWEB’in Google Play Store ve IOS App Store’da yayınlanan bütün mobil uygulamaları için geçerlidir. Bu uygulamaları mobil cihazınıza yükleyerek, bu metinde yer alan gizlilik politikasını ve kullanım koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Bu koşulları kabul etmiyorsanız bu uygulamaları mobil cihazınıza yüklemeyiniz.

Uygulamalarımızda, Girilen Veriler şifreli sunucularda sadece sizlerin görebileceği şekilde depolanır ve 3. şahıs yada kurumlar ile paylaşılmaz.

Telefon Kullanım İzinleri,Uygulamımızdan bulunan kısayol arama işlemi için gerekli olan izinlerin tarafınızdan sağlanmış olması gerekir.Verilen bu izin sadece Uygulamadas kayıtlı olan müşterilerinizin kısayol aramlarında kullanılmaktadır ve müşterilerinize ait kişisel veriler sadece size özel veritabnlarında şifreli olarak saklanır.

İnternet Kullanım İzinleri,Uygulamımızdan Verilerin Şifreli sunuculara gönderilebilmesi için gerekli olan izindir ve kullanıcıların bunu tanımlaması gerekir. bu izinler telefonunuzdan isteğiniz dışında bir bilgiyi transfer etmek için kullanılmaz. Verilen internet erişim izni sadece uygulama içersinde dolduracağınız formlara ait veri ve fotoğraf transferi için kullanılmaktadır.

Kamera Kullanımı: Mobil Uygulamalarımızda kamera kullanımı sadece uygulama içersinden göndermek istediğiniz fotoğraflar için kullanılmaktadır. kullanıcı bilgisi dışında kullanımı söz konusu değildir. Mobil uygulamada çekilen fotoğraflar kullanıcıya ait şifreli ortamda saklanır ve sadece kendisinin ve bağlı olduğu kurumun erişimine açıktır. Fotoğraflar 3. şahıs yada kurumlar ile kullanıcı bilgisi dışında paylaşılmaz.

Uygulamalarımız, size ait herhangi bir kişisel bilgiyi toplamaz ve sizden bu yönde bir talepte bulunmaz.

WOOKWEB, kaliteli ve yararlı uygulamalar yayınlamak için her zaman gereken özeni ve duyarlılığı gösterecektir. Buna rağmen, uygulamalarımızda yer alan içeriklerin beklentilerinizi karşılayacağı, size yararlı olacağı veya kesin doğru bilgiler içereceğine dair hiçbir taahhütte bulunmamaktayız. Uygulamaları olduğu gibi sunmaktayız. Bu sebeple, uygulamalarımızdan kaynaklı yaşanacak herhangi bir olumsuz durum için WOOKWEB’ni sorumlu tutamayacağınızı kabul etmektesiniz.

WOOKWEB, bu uygulamaların güvenliği konusunda alınabilecek tüm önlemleri almak için gereken ölçüde çaba sarf eder ve Google Play Geliştirici Programı Politikaları sözleşmesi kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirir. Bununla birlikte; internet ve dijital ortamlar yeterli düzeyde güvenli alanlar değildir. Bu yüzden size yüzde yüz güvenli bir hizmet sunacağımız konusunda herhangi bir garantide bulunmamaktayız.
Uygulamalarımız sadece Google Play Store ve IOS App Store’da yer almaktadır. Bu uygulamaların bizim bilgimiz dışında başka bir android yada IOS mağazasında yer alması durumunda, buradan yapılacak yüklemelerden WOOKWEB sorumlu tutulamaz.

Bu uygulamalarda, üçüncü taraflara ait reklamlar ve linkler yer alabilir. Bu üçüncü taraflara ait reklamların ve linklerin niteliğinden, içeriğinden, güvenliğinden veya bunlardan kaynaklı oluşabilecek zararlardan WOOKWEB’ni sorumlu tutamayacağınızı kabul etmektesiniz. Google tarafından yayınlanan reklamlara ilişkin ayarlarınızı nasıl düzenleyeceğinizi, reklam ayarları sayfasından öğrenebilirsiniz.

Bu uygulamalarda yer alan sesli, yazılı ve görsel öğelerden ve yazılımlardan oluşan bütün içeriğe ilişkin her türlü telif hakkı WOOKWEB’ne aittir. Herhangi bir uygulamamızı veya bu uygulamaların telif haklarıyla korunan içeriğini; kopyalama, çoğaltma, yeniden yayımlama, parçalarına ayırma, tekrar kamuya sunma vb. eylemlerde bulunmayacağınızı kabul etmektesiniz.

Burada belirtilen koşullarla ilgili görüş ve önerilerinizi, info@wookweb.com mail adresinden bize iletebilirsiniz.

WOOKWEB; bu Gizlilik Politikası ve Kullanım Koşulları metninde değişiklik yapabilir. Yapılan değişiklikler anında yürürlüğe girecektir. Değişiklik yaptığımız tarihi, “son güncelleme tarihi” olarak en alt kısımda belirtiriz.

www.wookweb.com kurumsal, kişisel ve ödeme bilgilerinizin güvenliğinin korunması adına çeşitli gizlilik ilkelerin göz önünde bulundurmaktadır. İşbu gizlilik bildirimi, www.wookweb.com ile yaptığınız işlemlerde vermiş olduğunuz kişisel bilgilerin güvenlik ve gizliliğine ilişkin politikaları ve uygulamaları açıklamaktadır. www.wookweb.com adresini ve mobil uygulamalarını kullanarak bu gizlilik sözleşmesine dair uygulamalara ve yükümlülüklere sadık kalacağınızı peşinen beyan ve taahhüt etmektesiniz.

www.wookweb.com, işbu Gizlilik Politikası maddelerini dilediği zaman web sitesi Gizlilik Sözleşmesi kısmında yayınlamak koşulu ile tek taraflı olarak değiştirebilir. Bu şekilde değişen ya da yenilenen hükümler sitede yapılan yayınlanma tarihinden itibaren geçerlidir. Üye ve kullanıcıların güncel şartları kontrol etmek için bu sayfayı belli aralıklarla ziyaret etmeleri gerekmektedir.

Kullanıcıya ait kişisel bilgiler, ad ve soyadı, adres, telefon, elektronik posta adresi, diğer sosyal medya kullanıcı adları ve kullanıcıyı tanımlamaya yönelik diğer her türlü bilgi olarak anlaşılır. www.wookweb.com, işbu gizlilik bildiriminde aksi belirtilmedikçe kişisel bilgilerden herhangi birini www.wookweb.com’un işbirliği içinde olmadı şirketlere ve üçüncü kişilere hiçbir şekilde açıklamayacaktır.

www.wookweb.com aşağıda sayılan hallerde işbu hükümlerin dışına çıkarak kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilecektir. Bu durumlar;

Yasa, KHK, Yönetmelik vb. yetkili hukuki makamlar tarafından çıkarılan ve o www.wookweb.com’un kullanıcılarıyla arasındaki sözleşmelerin gereklerinin yetkisi idari ve/veya adli makamlar tarafından hukuk ve usul kurallarına, kullanıcıların haklarını veya güvenliklerini koruma amacıyla bilgi verilmesinin yürürlükte bulunan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uyulmasının gerektiği haller, yerine getirilmesi ve bunların uygulamaya koyulmalarıyla ilgili haller, uygun olarak yürütülen bir araştırma veya soruşturma doğrultusunda kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi halleri,gerekli olduğu hallerdir.

wookweb.com, hizmet ve içerikleri barındıran sistemi sağlayan ve işleten kişi olarak, sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve Web Sitesi’nde çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilebilmesi için gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri yukarıda belirtildiği gibi kullanıcıları tanımlamak, kapsamlı şekilde demografik veri toplayabilmek ve bu doğrultuda hizmet geliştirici faaliyetlerde bulunmak amacı ile kullanılabilir.

wookweb.com internet sitesinin 5651 sayılı kanunda belirtilen trafik verisi (log) saklama yükümlülüğü ayrıca saklıdır.

Web sitesi aracılığıyla edinilen kişisel bilgiler, kullanıcı veya üyelere daha etkin ve kaliteli bir hizmet sunumu, çeşitli pazarlama ve satış faaliyetlerinde bulunmak, irtibat kurmak, bilgi güncellemek ve benzeri amaçlarla kullanılabilir.

Üye ve kullanıcıların kredi Kartı ve havale bilgileri satın aldığınızı ürün ve hizmetlerin ödeme işlemini gerçekleştirmek ve bu işlemlerin sonucunda gerçekleşmesine uygun şekilde yapmak için kullanılır. www.wookweb.com internet sitesinde herhangi bir satın alma gerçekleştirildiği durumlarda kredi kartı, son kullanma tarihi, CVV2 gibi verilen mali bilgilerin bankalar, kredi kartı şirketleri vb. 3. şahıslarla paylaşılacağı kabul edilmektedir. Bu bilgiler hiçbir şekilde kaydedilmeden silinmektedir. Bu bilgiler direkt olarak bankaların sunucularından geçtiği için bankalar haricinde ne www.wookweb.com ne de üçüncü kişiler tarafından hiçbir şekilde görüntülenemez, saklanamaz, kopyalanamaz ve depolanamaz.

Tüm kredi kartı işlemleri ve onayları www.wookweb.com’dan bağımsız olarak ilgili banka ve benzeri kart kuruluşları tarafından online olarak müşteri ile gerçekleştirilmektedir. Kredi kartı şifresi gibi bilgiler wookweb.com tarafından görüntülenmez. www.wookweb.com kullanmış olduğu Iyzico ödeme sistemi aracılığı ile kullandığı SSL, Thawte ve McAfee güvenlik sistemleri sayesinde müşterilerine mali bilgilerinin ve bunun öteside kişisel bilgilerinin korunmasını hedefler.

wookweb.com, sunmuş olduğu hizmetlerin ve servislerin daha efektif kullanılabilmesi amacıyla birçok 3. Parti kurum ve kuruluşlarla çeşitli şekillerde işbirliği yapabilir. Bu işbirliği; reklam, sponsorluk, izinli pazarlama, veri paylaşımı ve yasal diğer ticari yöntemlerle olabilir. www.wookweb.com, iletişim faaliyetlerinde, kanunların öngördüğü şekilde izinli iletişim / pazarlama yapacağını, kullanıcının sistemden ücretsiz ve kolayca çıkabilmesini sağlayacak araçlar sunmayı beyan ve taahhüt eder.

wookweb.com, kullanıcılarının diğer kullanıcıların erişimine açık platformlarda kişisel bilgilerini paylaşmaları durumunda, bahsi geçen bilgilerin gizliliğinden sorumlu tutulamaz. Kullanıcılar bu platformlarda açıkladıkları her türlü kişisel bilgiden kendileri sorumludurlar ve bu bilgilerin açıklanması sebebiyle doğan zararlardan www.wookweb.com sorumlu değildir.

wookweb.com, kendisine verilen gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır olarak saklamayı yükümlülük olarak kabul ettiğini ve gizliliğin sağlanıp sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir parçasının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye açıklanmasını önleme gereği olan gerekli tüm tedbirleri almayı ve üzerine düşen tüm özeni tam olarak göstermeyi işbu bildirimle taahhüt etmektedir.

İşbu Gizlilik Sözleşmesi, Kullanım Şartları ile birlikte bir bütündür, birlikte yorumlanmalıdır.