react native

React Native Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Teknoloji her geçen gün ilerleyen bir yapıya sahiptir. Bu kapsamda mobil uygulamalar da her geçen gün gelişmeye devam eder. React Native de bunlardan bir tanesini oluşturur.

Ancak bunun ne olduğu, avantajları birçok kişi tarafından bilinmez. Bunun nedenlerinden biri olarak artık her geçen gün teknoloji üzerine yeni haberlerin gelmesi söylenebilir. İngilizce bir terim olan bu kelime, hem teknoloji hem de web tasarımla ilgilenenlerin bilmesi gereklidir.

React Native Nedir?

React Native nedir? Facebook tarafından geliştirilen bir uygulama çerçevesidir. Genel olarak kullanıldığı sistemler şöyledir;

 1. Web
 2. Android
 3. IOS
 4. AndroidTV
 5. MacOS
 6. Windows
 7. TVOS
 8. UWP

Yazılım, söz konusu işletim sistemlerinde mevcut uygulamaları geliştirmek, kişilere yeni deneyimler sunmak amacını taşır. 2015 yılında piyasaya sürülmüş olan React Native, MIT lisanslıdır. Yazıldığı diller ise,

 1. Java Script,
 2. C++,
 3. Python,
 4. Java,
 5. Objective –C

Şeklindedir. Her ne kadar geliştirici Facebook olsa da, güncel olarak IOS ve Android tarafından da geliştirilmektedir.

React Native Hangi Avantajları Sunar?

Peki, React Native avantajları nelerdir? Burada yazılım, her işletim sisteminde kullanılabilen pratikliğe sahiptir. Ayrıca mevcut bir uygulamayı da geliştirerek, daha ileri bir noktaya taşıma imkânı sunar.

Eğer yerel uygulama geliştirmek istiyorsanız da React Native size gelişmiş seçenekler teklif eder. Ayrıca daha hızlı çalışmalarında da yardımcı olur. HTML ve CSS yerine JavaScript kullanır ve kullanıcı deneyimini üst düzeye taşır.

  Leave Your Comment Here