Youtube, Tam Ekran Videolar İçin Yeni Özellikler Planlıyor!

Youtube, Tam Ekran Videolar İçin Yeni Özellikler Planlıyor!

Son dönemlerde tam ekran video izlerken bu platformun ‘dikey moddayken’ sağladığı koşulları kullanıcılarına sunmak için yeni özellikler tasarlayan Youtube, bu çalışmaları genişletmeyi planlamakta. Tam ekranda iken yorumları ve video açıklamalarını görüntüleme, beğenme ya da paylaşma gibi seçenekleri ekleyen Youtube, bu eklentilerin hepsini daha da ulaşılabilir bir hale getirmeyi planlamakta.

En son güncel haber başlıklarında içeriğine ekleyeceği yeni özelliklerle oyuncu youtuberlara sağlayacağı olanaklarla yer alan Youtube, geçtiğimiz günlerde mobil cihazlara yeni özellikler katmak için de çalışmalarını devam ettirdi. Mobil uygulamalarında tam ekran video görüntülerken kullanıcılarına ‘dikey modda’ da sunulan seçenekleri eklemeye çalışan Youtube, bu çalışmaları giderek genişletmeyi hedeflemekte.

Bu sosyal medya platformuna yapılan önceki içeriklerde yatay modda iken yorum yapma ya da video açıklamasını gösterme gibi özellikler yer almaktaydı. Ancak youtube, mobil cihazlarda videolar tam ekranda iken bile uygulamayı aynı dikey ekrandaki gibi kısa yollardan kullanabilme özelliği eklemeyi de planlamakta.

Youtube’un yakın bir zamanda sürekli olarak eklemesi ve güncellemesi beklenen bu özelliklerinin ilk başlarda sadece katlanabilen ya da büyük ekranlı telefonlar için geleceği düşünülmekteydi. Ancak ortaya çıkarılan son bilgilere göre, yeni özelliklerin bütün Android işletim sistemine sahip cihazlara ekleneceğine işaret etmekte. Bu durumda Youtube, platformuna katmayı planladığı yeni özelliklerini belirli bir kullanıcı üzerinde deneyip daha sonralarında vazgeçme durumu olabiliyor. Bu sebeple uygulama geliştiricilerinin nasıl bir karara varacağı henüz kesin değil.

    Leave Your Comment Here