reklam ajansları

Kurum İçi Reklam Ajansları

İş sektöründe bulunan tüm firmalar bir marka, ürünü veya hizmet sunar. Günümüzde her firmanın bir taban kitlesi oluşmuş olmakla beraber, bu kitle firmaların büyümesi için yeterli değildir. Ayrıca taban kitleye özen gösterilmezse, onların da farklı firmalara kayma riski vardır.

Bu nedenle firmalar, ne kadar kaliteli üretim yapıyor olursa olsunlar, tabanlarının sadakatini ellerinde tutabilmek ve yeni kitlelere ulaşabilmek adına reklam yapma yoluna gider. Ancak reklam kararını aldıktan sonra bunun planını yapmak, hazırlamak ve her şey sona erdikten sonra medya kanallarıyla iletişime geçerek, yayınlanmasını yapmak gerekir.

Şirketler arasındaki rekabet arttıkça ve teknolojik fırsatlar geliştikçe, reklam sektöründe de pek çok yenilikler meydana gelmiştir. Her ne kadar çok eski dönemlerde bu sektörde hizmet veren reklam ajansları tek tip de olsa, günümüzde beş farklı kategoriyle karşımıza çıkmaktadır.

Reklam Ajansları Nelerdir?

Reklam ajanslarının farklı türlere ayrılmasında pek çok neden olmakla beraber, bunlardan bazıları firmaların farklı ihtiyaçları olması ve reklamların da birbirlerinden farklı amaç ve düşünceye sahip olmasıdır. Bu ajanslar, maddesel olarak şöyledir.

  1. Kurum İçi Reklam Ajansları
  2. Medya Satın Alma Reklam Ajansları
  3. Yaratıcı Butik Reklam Ajansları
  4. Interaktif (Dijital) Reklam Ajansları
  5. Tam Hizmet Reklam Ajansları

Kurum İçi Reklam Ajansları, belirli bir kurumun bünyesinde kurulan, dolayısıyla ilgili kuruma ait olup, yalnızca ona hizmet vermektedirler. Günümüzde bu ajansların kullanımı hızla artmaktadır.

Kurum İçi Reklam Ajansları

Kurum İçi Reklam Ajansları, bahsettiğimiz üzere firmaların içerisinde kurulu olup, onlara bağlı olarak çalışan kuruluşlardır. Dolayısıyla bunların şekilleri de, o firmaya göre yapılandırılmıştır.

Reklam ajansları, bir markanın tanınırlığını ve gelirini arttırmak için hizmet verir. Ancak bazı firmalar, reklam ajanslarının kendilerini beklettiğini ve çok kısa videoların, haftalarca sürdüğünü belirtmektedir. Bu nedenle Kurum İçi Reklam Ajansları, reklamları daha kısa sürede bitirmektedir. Ayrıca diğer reklam ajanslarına göre ihtiyaç duydukları maddi imkânlar da düşüktür. Böylece Kurum İçi Reklam Ajansları bulunan firmalar, hem maddiyattan, hem de zamandan tasarruf ederek tanıtım yapmaktadır. Bu arada mobil uygulama fiyatları hakkında detaylı bilgi için hemen bize ulaş!

    Leave Your Comment Here