Google Aramalara 3 Boyutlu Yeni Nesneler Eklendi!

Google Aramalara 3 Boyutlu Yeni Nesneler Eklendi!

Google, Aramalar uygulamasına güncel özellikler katmaya devam etmekte. Merak edilen bir hayvanı ya da uzaydaki yaşamı artırılmış gerçekliklerle deneyimlemek isteyen kullanıcılar Aramalar uygulamasını sürekli tercih etmekte.

Google, özellikle birden fazla şehir ile özdeşleşen yapıları da 3 boyutlu olarak uygulamasına eklemiş bulunmakta. Bu sayede o şehre gitmeden orada var olan anıtları ve kalıplaşmış yerleri görmek artık daha kolay ve mümkün.

 

Google, Yüze Yakın Yeni Anıtı Uygulamasına Ekledi!

Geçtiğimiz yıl Google, Aramalar uygulamasında 3 boyutlu olarak ilk defa hayvan figürlerini göstermişti. Fakat o zamandan bu yana yalnızca uzay, spor ve bilim alanlarını içine alan bir dizi AR (Türkçesiyle Artırılmış Gerçeklik) nesneleri deneyimlemek mümkündü. En son gelen bu yeni güncelleme ile şirket, 3 boyutlu bir şekilde birden fazla anıtı uygulamasına eklemiş bulunmakta.

Google Arama’daki bütün AR nesneler gibi, bu 3 boyutlu anıtlar da yakınlaştırılabilen ve uzaklaştırılabilen bir model şeklinde bizlere sunulmakta. Ek olarak bu yeni nesneler çok yüksek çözünürlüğe sahip değiller.

Listede yer alan tarihi yerler ve anıtlar ise; Eyfel Kulesi, Özgürlük Heykeli, Barcelona Katedrali, Big Ben, Aztec Stadyumu, Golden Gate Köprüsü, London Eye, Brooklyn Köprüsü gibi örnekler bulunmakta.

    Leave Your Comment Here