sahibinden

Sahibinden’e Soruşturma!

Herkesin bildiği üzere sahibinden adlı internet sitesi, emlaktan elektroniğe kadar çeşitli ürünleri bulunduran bir site. Ayrıca pek çok mobil uygulama firmaları tarafından üretilen mobil cihazlar da satışa çıkarılabiliyor.

Ancak yakın zamanlarda site oldukça farklı bir konuyla gündeme geldi. Rekabet Kurumu tarafından sunulan bir açıklama nazarınca söz konusu site araç ve emlak alım-satım işlerinde, internet hizmetleri maddelerinden 6. Hususu ihlâl durumunu araştırmak üzere bir soruşturma açıldığı duyuruldu. Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklama, ilgili kurumun resmi internet sitesi üzerinden duyurulmuş olup, burada ilgili karar 4054 sayılı olan “Rekabetin Korunması Hakkında Kanun” başlıklı kanunun, 6. Maddesine dayandırıldı.

Ancak Rekabet Kurumu’nun Sahibinden’e açtığı dava bununla başlamıyor. Malum olduğu üzere, hemen hemen iki yıl önce de söz konusu siteye, yine Rekabet Kurumu tarafından 10,6 Milyon Türk Lirası ceza kesilmişti. Bu karar ise bilgi teknolojileri hakkında belirli bir yasanın ihlâl edilip, edilmediğine yönelik başlayan bir soruşturma sonucu olmuştu. Yapılan soruşturma nihayete erince, Sahibinden’e de 10,6 Milyon Türk Lirası ceza verilmişti. Güncel olan bu soruşturma da sona erer ermez, elde edilen sonuçlara göre Sahibinden’e yeni bir ceza söz konusu olabilecek.

Sahibinden hakkında olan son gelişmeleri takip etmek istiyorsanız, mobil uygulama firmaları ve cep telefonları aracılığıyla internete bağlanıp, an be an kendinizi bu platform hakkında güncel tutabilirsiniz.

    Leave Your Comment Here