Woocommerce E-Ticaret Sitesi Sahiplerine 10 Öneri

Woocommerce E-Ticaret Sitesi Sahiplerine 10 Öneri

Hızlı e-ticaret sitesi online satışlar için olmazsa olmazlar içindedir. Zira günümüzde alıcılar internet sitelerinin yüklenmesini beklemeden farklı kaynaklara yönelir. Eğer bunu istemiyorsanız, hızlı çözümler sunan sistemleri denemeniz gerekir.

WooCommerce, bu anlamda en çok tercih edilen sistemler arasındadır. Eğer profesyonel bir şekilde tasarlanırsa, hız bakımından hem size hem de müşterilerinize en iyi çözümleri sunar.

Site İçi Aramalar Oluşturulmalıdır

WooCommerce tasarımları yapılırken site içi aramalara kesinlikle yer verilmelidir. Bunların eksik olması, insanların istedikleri ürüne ulaşmasını zorlaştıracaktır. Bu da kısa sürede sizden farklı bir seçeneği gözden geçirmelerine neden olacaktır.

Ürün Özelliklerine Göre Filtreleme Yapılmalıdır

Günümüzde her alıcı ürün alırken filtreleme özelliğini kullanmak ister. Böylece onlarca, yüzlerce seçenek arasından sadece aradıklarını görerek tercih yapabilir. Bu özelliğin kurulması, satışlarınızı arttıracak bir etmendir.

Sitenin Hızı Doğru Şekilde Ayarlanmalıdır

WooCommerce sitesi açma doğru bir şekilde yapılırsa hız bakımından en iyi sonuçları sunar. Bunun yanı sıra kodlamalar düzgün yapılmalı, sayfaların geç açılmasına neden olan sebepler ortadan silinmelidir Böylece daha iyi çözümler alınabilir.

Site Güvenliği Oluşturulmalıdır

Günümüzde her insan alışveriş yaptığı sitenin güvenli olduğundan emin olmak ister. Dolayısıyla e-ticaret sitesi kurmak isteyen kişiler, site için güvenliğe dikkat etmelidir.

Tema Çalışmaları Profesyonel Şekilde Yapılmalıdır

WooCommerce tasarımları, bu alt yapıyı kullanan sistemler için oldukça önemlidir. Eğer müşteri odaklı çalışmalar yapılırsa, pratik bir ara yüz meydana getirilirse satın almaların oranı artabilir.

Eklentiler Ve Uzantılar Doğru Ayarlanmalıdır

E-ticaret sitesi kuracaksanız, bu konuyla ilgili eklenti ve uzantılardan da yararlanılmalıdır. Böylece hem müşterilere daha iyi çözümler sunabilir, hem de kendi işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Ancak kullanılan eklentiler yararlı olmalıdır. Fazla olanların siteyi yavaşlatacağı unutulmamalıdır.

Hatalı Sayfalar Bulunmamalıdır

Hızlı e-ticaret sitesi için anahtar kelimelerden bir tanesi hatalı sayfalardır. Hatalı sayfalar hem yüklenme hızını düşürmekte hem de Google üzerinde sonuçlarınızı azaltmaktadır. Dolayısıyla oluşturulan sayfalarda hatalar yer almamalıdır.

Mobil Cihazlara Tam Olarak Uygun Olmalıdır

WooCommerce ile e-ticaret yapmak istiyorsanız, sitenin mobil cihazlara da tam uyum sağladığından emin olmanız gerekir. Bu sayede mobilden giren müşterilerinize daha iyi çözümler sunmanız mümkündür.

Ödeme Sorunsuzca Yapılmalıdır

İnternetten alışveriş yapmak isteyenler sadece satın alımları değil, ödemeleri de sorunsuzca yapmak ister. Dolayısıyla ödeme sistemleri problemsiz olarak çalışmalıdır. 

Kullanıcı Dostu Bir Arayüz Oluşturulmalıdır

WooCommerce e-ticaret sitesi yapan ajanslar sitelerde kullanışlı ara yüzlere dikkat etmelidir. Böylece daha pratik sonuçlar almanız mümkündür. Eğer WooCommerce çözümlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

    Leave Your Comment Here