yapay zeka

Yapay Zeka’nın Oluşturduğu Videolar, Yapay Zeka Tarafından Test Ediliyor!

Youtube’un Makine Öğrenimi Sistemi, pek çok şey yapıyor. Bu mobil uygulama, metin arayarak bölümleri oluşturabiliyor, videonun bölümlerine başlık da koyabiliyor. Bu ise yayıncının işinin kolaylaşmasını sağlıyor.

Yapay zeka tarafından oluşturulan otomatik video bölümleri, Youtube tarafından test edildi. Bu konudaki gelişmeler, Youtube tarafından aktarıldı. Youtube’nin Makine Öğrenim Sistemi ise birçok şeyi yapabiliyor. Metin arayıp bölüm oluşturabilir. Aynı zamanda videonun bölümlerine çeşitli başlıklar da ekleyebiliyor.

Youtube, konuyla ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. İnsanların video bölümleri olan videolarda gezinmelerini kolaylaştırmak istediklerini söyleyen Youtube, bu konuda otomatik olarak video eklemeyi denediklerini ifade etti. Açıklamalarına devam eden Youtube, makine öğrenimini otomatik olarak video bölümleri oluşturmak ve metni tanımak için kullanacaklarını belirtti. Bunun küçük bir video grubuyla test edildiği de ifade edildi. İnsanların işini kolaylaştıracak olan mobil uygulama, içerik oluşturan kişilerin videoları kendi bireysel önizlemeleri ile bölümlere ayırmasına imkan tanıyacak. İzleyiciler de videolarda doğrudan izlemek istedikleri bölüme atlama şansına sahip olacak.

Bölümler aktif hale getirildiğinde izleyicilerin, videonun daha fazlasını izlediğini ve buna göre geri dönme ihtimallerinin daha yüksek olduğunu ifade eden Youtube, uygulama ile ilgili insanları bilgilendirmeye devam ediyor. İçerik oluşturan kişiler, şu anda video açıklamalarına zaman damgalarını el ile eklemek zorundalar. Bu ise birçok kişinin oldukça fazla zaman kaybetmesine neden oluyor. Bölümlerin otomatik olarak oluşturulması, insanların işlerini daha kolay yapmasını sağlayacak gibi duruyor.

 

    Leave Your Comment Here