En İyi Katalog Tasarımına Sahip Olmanın 5 Yolu

Katalog tasarımı ürünlerinizi müşterilerinize daha iyi tanıtmanın bir anahtarıdır. Doğru şekilde tasarlanması, daha fazla ilgi çekmenize yardımcı olur.

En İyi Katalog Tasarımına Sahip Olmanın 5 Yolu

Kataloglar içerisinde bir firmaya ait ürünler bulunur. Böylece genel anlamda hem firma hem de sunduğu ürünlerin tanıtılması olur. Eğer tasarımı daha güzel ve ilgi çekici yaparsanız, hedef kitlenizin ilgisini daha kolay yakalayabilirsiniz. Bunun için şu konulara dikkat edilmesi önerilir;

  • Ürünler ayrıntılı şekilde tasarlanmalıdır
  • Orijinal tasarımlar yapılmalıdır
  • Ürün merkezli tasarımlar olmalıdır
  • Renk ve yazı stilleri doğru kullanılmalıdır 
  • Kaliteli tasarımlar yapılmalıdır

Bunların hepsine dikkat ederek daha iyi sonuçlar almanız mümkündür. Bizimle iletişime geçerseniz bu konu hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Ürünler Ayrıntılı Şekilde Tasarlanmalıdır

Katalog tasarımı hakkında ilk atlanmaması gereken konu ayrıntıdır. İnsanlar bir şeyi satın almadan önce detaylı olarak ne olduğunu bilmek ister. Dolayısıyla ürün hakkındaki özelliklere, onun ne olduğuna tatmin edici şekilde yer verilmelidir.

Orijinal Tasarımlar Yapılmalıdır

Orijinal tasarımlar kurumsal imaj oluşturmak için şarttır. Bu sayede daha iyi sonuçlar almanız mümkündür. Bir başka kataloğu kopyalamak size değil kopyaladığınız firmaya katkı sağlayacaktır. Ancak kendinize özel bir tasarım oluşturursanız, maksimum çözümleri alabilirsiniz. 

Ürün Merkezli Tasarımlar Olmalıdır

Günümüzde katalog tasarımlarında en çok yapılan hata merkeze kataloğun kendisini almadır. Ancak burada hedef ürünlerin satılmasıdır. Dolayısıyla resimler büyük tasarlanmalıdır. Böylece hedef kitlenizin de ilgisi çekilebilir.

Renk Ve Yazı Stilleri Doğru Kullanılmalıdır 

Katalog tasarımlarında sadece ürünler değil aynı zamanda renkler ve tasarımlar da önemlidir. Eğer doğru tasarlamalar yaparsanız, insanların ilgisini daha kolay çekebilirsiniz. Renklerin insan üzerindeki anlamlarını kullanabilir, böylece belirli bir duyguya sahip olmalarına yardımcı olabilirsiniz. Doğru bir font ile kataloğunuzu daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

Kurumsal imaj oluşturmak istiyorsanız da bu konu oldukça önemlidir. Firmanızı yansıtan renk ve fontlar, daha iyi çözümler sunar. 

Kaliteli Tasarımlar Yapılmalıdır

Katalog tasarımlarında dikkat edilmesi gereken son konu kalitedir. Eğer insanların size ilgi göstermesini istiyorsanız tüm malzemeler kaliteli olmalıdır. Böylece hedef kitleniz satın almaya daha istekli olabilir.

Alanında uzman ekiplerle çalışan Wookweb katalog tasarımlarıyla hem sizi hem de firmanızı en iyi şekilde yansıtır.

    Leave Your Comment Here