Apple, App Store Ürün Sayfalarının Tasarımlarını Özelleştiriyor!

Apple, App Store Ürün Sayfalarının Tasarımlarını Özelleştiriyor!

Apple, Haziran’da WWDC21 etkinliği esnasında uygulama geliştiricilerinin özel App Store sayfaları oluşturmasına izin vereceğini açıklamıştı. Bu, simgeler ve ekran görüntüleri gibi farklı tarz içerikleri farklı kişilere göstermelerine de destek olacak.

Uygulama Geliştiricilere Kısmi Olarak Yetki Verilecek!

Bundan sonraki süreçlerde geliştiriciler, kullanıcılara en çok hitap eden şeyleri bulmak için her bir ürün sayfasına bağlı olarak istatistiklere de erişebilecek. Bu duruma ek olarak belirli uygulama içi etkinlikleri ya da özellikleri belirli bir zamanda vurgulamak için çeşitli şekilde bağlantılar aracılığı ile özel sayfaları paylaşma seçeneğine de sahip olacaklar.

Apple, geliştirici programına katılım sağlamak için yıllık olarak 99 dolarlık bir ücret istemekte. Buna ek olarak şirket, programcıların uygulamalarını bütün Apple App Store platformlarında da yayınlamalarına imkân sağlıyor. Ayrıca, şirketin işletim sistemlerinin geliştirici beta yapılarına da erişmesine ek olarak yeni çıkan özel ürün sayfaları gibi en son ilgili olan araçlardan da yararlanmalarına olanak tanıyacak.

    Leave Your Comment Here