WhatsApp Artık Bir Mobil Uygulama Değil!

WhatsApp Artık Bir Mobil Uygulama Değil!

WhatsApp Web için yayına sunulan yeni güncelleme ile birlikte artık masaüstü uygulaması ve tarayıcıda WhatsApp kullanırken telefonunuzun internete bağlı olması gerekli olmayacak.

Dünya üzerinde 2 milyardan fazla kullanıcıya sahip en popüler mesajlaşma uygulaması ola WhatsApp, 2016 yılında WhatsApp Web’i de yayına almıştı. WhatsApp’ı tarayıcınızdan kullanmanıza olanak sağlayan bu mobil uygulamanın en büyük eksiği ise sadece telefonunuz internete bağlı olduğunda kullanılabilmekte olmasaydı.

Whatsapp Web, telefonunuz çevrimdışı moddayken hiçbir şekilde kullanılamamaktaydı. Ancak WhatsApp Web’de uzun bir süredir test aşamasında olan telefonunuz çevrimdışı moddayken de mesajlaşma özelliği yayına verildi. Yeni özellikle beraber WhatsApp Web, artık telefonunuz internete bağlı olmasa da kullanılabilecek.

 

Masaüstü ve Tarayıcıda Telefona Bağlı Olmadan Kullanılabilecek!

WhatsApp Web için yayınlanmış olan yeni güncelleme ile birlikte WhatsApp Web, telefonunuzdaki WhatsApp ’tan farklı bir şekilde olmayacak. Artık tarayıcınızda web.whatsapp.com üzerinden ya da WhatsApp Web Mac ya da Windows uygulamaları aracılığı ile mesajlaşma sağlayabileceksiniz. Fakat WhatsApp Web’i telefondan bağımsız bir şekilde kullanabilmek için hala telefondan QR kodunu okutarak ilk giriş yapmanız gerektiğini hatırlamanız gerekli. Ek olarak WhatsApp Web, görüntülü ve sesli konuşma özelliklerine de sahip durumda.

 

    Leave Your Comment Here