ERP Yazılımı Nedir, Ne İşe Yarar? 

ERP Yazılımı Nedir, Ne İşe Yarar? 

ERP yazılımı nedir, ne işe yarar konusunda kurumsal kaynak planlama yazılımları işletmelerin kaynaklarını bir araya getirerek uçtan uca yönetilmesini ve verimli olarak kullanılmasını sağlar. Klasik bir ERP yazılımları işlem yapabilmek için bilgisayarın çeşitli yazılım ve donanımlarını kullanılır. ERP sistemleri genel olarak değişik verilerin saklanabildiği bütünleşik bir veri tabanı kullanırlar. ERP sistemleri genel olarak müşteri siparişlerinin müşteri temsilcileri tarafından alınarak finansın gönderdiği fatura bilgileri gibi tüm verilerin toplandığı alandır.

ERP Yazılımı açılımı ile beraber Enterprise Resource Planning, planlamaya veri sağlayan bu altyapı yazılım ile birlikte birçok farklı donanımında dahil olduğu bileşenleri içerir. ERP projeleri hızlı ve büyük ölçekli olarak faydalar sağlar ve bu faydalar maliyet tasarrufundan, verimlilik artışına kadar uzanır, aynı zamanda çok daha etkili ve hızlı bir karar mekanizmasını yönetim kademesine kazandırmayı mümkün kılar.

ERP Yazılımı Nedir?

ERP yazılımı nedir ve ne işe yarar bakıldığı zaman kısaca hızlı ve büyük ölçekli faydalar sağlar. Bu faydalar genel olarak maliyet tasarrufundan verimlilik artışına kadar uzanırken aynı zamanda çok daha etkili ve hızlı bir karar mekanizmasını yönetim kademesine kazandırmayı mümkün kular. ERP ile ulaşılmak istenen temel hedef işletmelerin tüm verilerini bir araya getirir ve bunun sonucunda karara dönüştürülebilecek anlamlı sonuçlar elde eder.

ERP yazılımı genel olarak farklı iş tipleri ve faaliyetlerini yönetmelerini sağlayan yazılım modelleri ile üretim yönetimi, finans yönetimi, malzeme stok yönetimi, satış yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi, insan kaynakları yönetimi, bütçe yönetimi, kalite bakım yönetimi gibi avantajları bulunmaktadır.

ERP Yazılım Fiyatı

ERP yazılım fiyatı genel olarak içeriğindeki özelliklere göre değişmektedir. Ortalama olarak 4 bin TL ile 30 bin TL aralığında değişen bir fiyat aralığı bulunur. İşletmeler, tamamen ihtiyaçlarına göre içeriğindeki modülleri değerlendirebilir ve işletme sahiplerinin işlerini daha iyi yapmasını sağlarken farklı departmanlarda sahip işletmeler birbirleri ile beraber senkronize olarak birçok veriye aynı anda ihtiyaç duyabilirler. ERP sistemleri sayesinde sağlanan hizmetler yüksek kalite standartları ile kayıt altına alınır.

    Leave Your Comment Here