Ankara Metaverse Dünyasına Giriş Yaptı!

Ankara Metaverse Dünyasına Giriş Yaptı!

Farklı evrenlerini toplu bir şekilde bir araya getirerek kişilere sanal alemde çok geniş alanlar sunmayı hedefleyen Metaverse, bugün hiç olmadığı kadar gündemi sarsmış durumda. Özellikle de blok zinciri tabanlı oyunlarda Metaverse çalışmaları yoğun bir şekilde devam ederken Facebook gibi daha pek çok şirket insanları sanal alemde bir araya getirmek için çalışmalar yürütüyor.

Metaverse Dünyasında Ankara!

Ready Player One filmi ile özdeşleştirilen Metaverse konusunda çalışma yapan girişimlerden birisi Open Ar Cloud. Zengin gerçeklik konusunda da açık kaynak ve herkesin ulaşabileceği teknolojiler geliştiren söz konusu bu girişim, uzun bir süredir şehirleri Metaverse alemine aktarma projesini de yürütmekteydi.

Mobil cihazlar ile gerçek şehrin ötesine geçerek farklı sanal deneyimler yaşayabileceğiniz proje, bu zamana kadar Los Angeles, Bari ve Helsinki şehirlerini test amaçlı sanal aleme taşımıştı. Artık başkent Ankara da Metaverse alemine dahil olmuş durumda.

Sanal ortamda Ankara’nın ikonik yapılarının daha da farklı eğlencelerle süslendiği bu proje kapsamında pek çok ilgi ve dikkat çekici etkinlik yakın bir zamanda Ankaralıların beğenisine sunulacak. Farklı Metaverse projelerinde ise özellikle İstanbul’un sanal arsalarının kapış kapış gittiği bilinmekte.

Metaverse kavramı dünyayı etkisi altına almaya hız kesmeden devam ediyor. Sen de bu büyülü macerada var olmak istiyorsan Wookweb ailesine hemen katıl, birlikte yeni maceralara adım atalım.

    Leave Your Comment Here