Volvo’dan Youtube ve Google Home Entegrasyonu!

Volvo’dan Youtube ve Google Home Entegrasyonu!

Google, CES 2022 doğrultusunda Android cihazları bir arada tutmanın bazı yollarını duyurdu. Bu duruma otomobiller de dahildi. Araçlar elektrikli hale dönüştükçe arabaları bağlantılı cihazlara dönüştürmeye yönelik daha da fazla girişim beklenmekte. Volvo ve Google’ın bugün yapmış olduğu açıklamaya göre, önümüzdeki aylarda Volvo Cars, Google Home ekosistemi ile direkt entegrasyon başlatılacak.

Söz konusu bu entegrasyon, araç sahiplerinin Google Asistan özellikli ev ve mobil cihazlara sesli komutlar vererek araçlarını açıp kapatmalarına, sıcaklığı kontrol etmelerine ve aynı zamanda pil ömrü gibi araç bilgileri edinmelerine de imkân sağlamakta.

Google, Söz Konusu Bu Özelliğin Başka Ülkelere De Geleceğini Duyurdu!

Google bu özelliğin ABD, Norveç, Almanya, İsveç, Fransa ve İspanya gibi Avrupa pazarlarında da kullanılabileceğini duyurdu. Ayrıca ilerleyen dönemde diğer ülkelere de destek sağlanacağının da altını çizdi. En yeni Volvo modellerinde yerleşik Google yer aldığından, yakın zamanda YouTube’u indirmek için de ayrı bir platform olarak hizmet edeceği bildirildi.

YouTube, Volvo’nun yaklaşan elektrikli SUV’una uygulanacağını açıkladığı Snapdragon dijital koktip bilgi-eğlence sistemi aracılığı da sunulmakta. Google ile ortaklık, Volvo’nun daha da fazla dijital hizmeti kolaylaştırmak amacı ile yaptığı daha büyük bir hamlenin bir parçası olarak görülmekte. SUV otoyollarda, sürücülerin direksiyona temas etmesi yerine tercih ettikleri başka faaliyetlere odaklanmasını sağlamakta.

    Leave Your Comment Here