DuckDuckGo Gizlilik Odaklı Masaüstü Tarayıcı Geliştiriyor!

DuckDuckGo Gizlilik Odaklı Masaüstü Tarayıcı Geliştiriyor!

Gizlilik odaklı arama motoru olan DuckDuckGo’nun mobil tarayıcısı hem Android hem de IOS platformlarında mükemmel derecede ilgi görmekte. Firma CEO’su Gabriel Weinberg, kullanıcıların çevrimiçi gizlilik beklentilerini karşılayacak bir masaüstü internet tarayıcısı geliştirdiklerini de duyurdu.

Masaüstü tarayıcının mevcut mobil sürüm kadar iyi olacağına da söz veren deneyimli yönetici, ana gizlilik ayarlarının varsayılan olarak etkinleştirileceğini de duyurdu. Yani kısaca, kullanıcıların herhangi bir ek ayar yapmasına gerek kalmadan güçlü gizlilik koruması da sunacak.

Google Chrome’dan Oldukça Daha Hızlı!

Tarayıcının PC versiyonunda da tüm tarama geçmişini silmeye ve sekmeleri direkt olarak kapatmaya imkân sağlayan bir tuş var olacak. Yeni DuckDuckGo tarayıcısı şimdilik macOS üzerinde deneniyor. Weinberg, ilk denemelerin uygulamanın Google Chrome’dan ‘önemli oranda daha hızlı’ olduğunu da gösterdiğini söyledi.

Tarayıcı yalnızca macOS platformuna yönelik olmayacak. Windows sürümünün de kullanıma sunulacağı söylentiler arasında. DuckDuckGo CEO’su masaüstü internet tarayıcısının ne zaman yayınlanacağı da henüz açıklanmadı. İlerleyen zamanlarda bu konuyla alakalı olarak daha fazla bilgiler öğrenmeyi umuyoruz.

    Leave Your Comment Here