Telegram’a Spoiler Gizleme Özelliği!

Telegram’a Spoiler Gizleme Özelliği!

Telegram, kullanıcıları film ve dizilerin heyecanını kaçıran spoilerdan korumak amacıyla tasarlamış olduğu güncel bir özelliği test ediyor. Oldukça popüler mesajlaşma uygulamasına eklenecek olacak söz konusu yeni işlevin detayları ve nasıl çalıştığını gösteren kısa bir video ortaya çıktı.

Telegram’da mesajınızı göndermeden önce metnin istediğiniz kısmını tercih ederek spoiler olarak biçimlendirebileceksiniz. Bu durumda bu seçili metin uçan pikseller şeklinde görünecek ve karşı taraf sadece üzerine dokunduktan sonra okumaya başlayabilecek.

Yeni Filmler İçin Düşünüldü!

Telegram geliştiricilerinin bu özelliği yeni Spider-Man ve Matrix 4 filmlerinin vizyona gireceğini düşünerek hayata geçirmeye düşündüklerini de vurgulanmakta. Fotoğrafları ve videoları aynı biçimde gizlemenin pek mümkün olduğu da biraz soru işareti durumunda.

Telegram’ın spoiler gizleme özelliğini ne zaman genel kullanıma açacağı da henüz belirlenmedi. Spoiler terimi, film ve dizi gibi eserlerin detayları hakkında bilgi veren ve henüz izlenmemiş kişilerin daha önceden bilmek istemeyeceği bilgileri tanımlamak için kullanılmakta.

    Leave Your Comment Here