İnternetten Yapılan Kartlı Ödeme Sayısı Şok Etti!

İnternetten Yapılan Kartlı Ödeme Sayısı Şok Etti!

Bankalararası Kart Merkezi, kasım raporu ile karşımıza geldi. Açıklanan raporda, kasımın sonuna kadar 83,4 milyon kredi kartı kullanıldığı duyruldu. Aynı zamanda 148,6 milyon banka kartı ve 55,7 milyon da ön ödemeli kart kullanıldığı açıklandı.

Geçtiğimiz senenin kasım ayına göre kredi kartı sayısında yüzde 11’lik gibi bir oran artış görüldü. Aynı dönemle karşılaştırıldığı zaman, banka kartlarının adedi de yüzde 4 oranında arttı. Ön ödemeli kartlarda ise yüzde 33’lük bir artış dikkatleri çekti. Bu durumda toplam kart sayısı, geçen yıla göre yüzde 11 artışla 287,7 milyona ulaştı.

1 Ayda 181,3 Milyar TL’lik Kartlı Ödeme!

Kasım’da kartlardan yapılan toplam ödeme tutarı, bir önceki yıl ile karşılaştırıldığı zaman yüzde 66 artış gösterdi. Bu sayede toplam tutar, 181,3 milyar TL’ye yükseldi. Bu ödemelerin 148,9 milyar TL’si kredi kartları ile gerçekleştirildi. 29 milyar TL’si de banka kartları ile yapılırken; 3,4 milyar TL’sinde ise ön ödemeli kartlar tercih edilmiş oldu.

İnternetten Kartlı Ödeme Tutarı 55 Milyar TL’yi Geçti!

Kasım’da e-ticaret sitelerinin üst üste özel indirimler gerçekleştirmesi ile birlikte, internet alışverişlerinde büyük oranda bir yaygınlık gözlenmiş oldu. İnternetten kartlı ödeme tutarı olarak geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 90 artarak 55 milyar TL’yi geçmiş oldu.

    Leave Your Comment Here