Instagram Ana Sayfa’ya Kronolojik Akış Geliyor!

Instagram Ana Sayfa’ya Kronolojik Akış Geliyor!

Instagram, kullanıcılarının Ana Sayfa akışında gönderilen algoritmaya bağlı olarak gösteriminden vazgeçerek iki farklı şekilde yöntem getirmek üzere. Bu platform, kronolojik akış ve favorileri önümüzdeki yılın ilk yarısında kullanıcılara sunmayı planlamakta. 

Instagram’da Kronolojik Sıralama Özelliği!

Instagram, Haziran’da paylaşılmış olan bir blog gönderisinde: ‘2016 yılına gelindiğinde kişiler, akıştaki tüm gönderilerin %70’ini kaçırıyordu. Bu sebeple, gönderileri en çok neye önem verdiğinize göre sıralayan bir akış geliştirdik ve bunu kullanıma sunduk.’ açıklamalarına yer verilmişti. Firma, algoritmaya dayalı olarak bu değişikliğin sonrasında algoritmalarının özellikle de genç ve reşit olmayan kullanıcılar için içeriği nasıl sıraladığı ve önerdiği konusunda birden fazla incelemeye maruz kalmıştı.

Instagram başkanı Mosseri, genç kesimin çevrimiçi güvenliği konusunda gerçekleştirilen bir senato oturumunda firmanın Ana Sayfa’da kronolojik sıralamayla gönderilerin yer alması özelliği üzerinde aylardır çalışmalar yaptığı ve önümüzdeki yılda bu özelliği sunmaya başlayacaklarının da altını çizdi.

Sosyal medya platformu Twitter’da kronolojik sıralamanın dışında bir de kullanıcıların tercih ettikleri kullanıcılardan gelen gönderileri daha da üst sıralarda görmelerini sağlayacak bir favoriler özelliğinin de uygulamaya dahil edileceğini açıkladı. Kullanıcılar, isteğe bağlı olarak bu seçeneklerden biri üzerinde kesin olarak karar verebilecek.

    Leave Your Comment Here