Microsoft, Küçük İşletmeler İçin Teams Sürümü Çıkarıyor!

Microsoft, Küçük İşletmeler İçin Teams Sürümü Çıkarıyor!

Microsoft, Teams isimli telekonferans hizmetinin küçük çaplı işletmelere yönelik bir açıdan sürümünü tanıttı. Bu sürümün adı Teams Essentials olarak belirlendi. Bu ücretsiz Teams planı ile beraber Microsoft 365 aboneliği ile gelen özellikler içerisinde yer buldu. Teams Essentials, kullanıcı başına aylık olarak 4 dolar tutmakta.

Microsoft Teams Essentials sürümünün ücretsiz olarak tasarlanan plan ve programında 60 dakikalık sınır mevcut. Buna ek olarak 30 saat ve 300’e kadar katılımcı için sınırsız grup toplantıları da içermekte. Kullanıcılar aynı zamanda ücretsiz olarak plandaki hizmetlerin iki katı olan 10 GB bulut depolama alanına, Outlook ve Google takvimleri ile de entegrasyona sahip olacak.

Microsoft Teams Essentials, Oldukça Fazla Özellik Sunacak!

Teams Essentials, içerisinde Office web uygulamalarına erişim kolaylığı ve iş arkadaşları ile sohbetler, anketler, grup sohbetleri gibi ücretsiz plandaki diğer özellikleri içermekte. Toplantılar, aramalar ve dosyalar güvenli bir şekilde şifrelenmekte. Kullanıcılar, Teams hesabı olmayan birisine toplantı davetleri gönderebilmekte. Yine de davet gönderilen kişilerin bir e-posta hesabına ihtiyacı bulunmakta. Ayrıca çağrılar için de canlı arka planlar, Birlikte Modu ve canlı altyazılar da mevcut olacak.

 

Microsoft 365 Business Basic Sürümünden Daha Da Ucuz!

Teams Essentials, kullanıcı başına aylık olarak 5 dolar ücret ödenen Microsoft 365 Business Basic sürümünden biraz daha da ucuz. Yine e ücretten tasarruf etmek daha da artırılabiliyor. Bu planın özellikleri arasında toplantı dökümleri, gerçek zamanlı çeviriler, Office uygulamalarının mobil sürümleri ve kişi başına 1 TB depolama alanı yer almakta. Bu sürümü Microsoft’un bulut ortaklıklarından ya da doğrudan firmadan edinebilirsiniz.

    Leave Your Comment Here