Google ADS'in Avantajları Nelerdir?

Google ADS’in Avantajları Nelerdir?

Google Ads SEO’dan Daha Hızlı Çalışıyor

Google ADS’in en büyük avantajı, SEO dan daha hızlı ve aktif bir şekilde çalışmasıdır. İyi bir şekilde optimize edilmiş Google Ads kampanyası, bir markada en çok tercih edilen yeri bulmak amacıyla çok daha hızlı çalışır. Ads, daha fazla trafik kullanma açısından ve direk yol gösterme şansı daha yüksektir. Ek olarak platform saydamdır ve yapılan reklamlarda tam olarak ne olduğu bellidir.

 

Marka Bilincini Arttırabilirsiniz

Google Ads, tıklamaları arttırmanın yanı sıra ek olarak kullanıcılara markanızı direk anlatmanın en etkili yoludur.

 

Gmail ile Daha Fazla Müşteriye Ulaşabilirsiniz

Her işletmede aktif olarak kullanıldığı gibi iyi bir pazarlama stratejisi olan e-posta pazarlaması, gmail reklamları için de markalara yardımcı olur. Genellikle Gmail reklamları promosyon sekmesinde yer alır fakat bazı durumlarda sosyal sekmelerde de bulunabilir. Bu tarz gmail reklamları hem masaüstü hem de cep telefonlarında yayımlanır. Gmail reklamları arama reklamlarından çok daha düşük maliyetli oldukları için, küçük bir bütçeniz olsa dahi Gmail reklamlarını deneyebilirsiniz.

 

Web Sitenizi Ziyaret Eden Kullanıcılarınızla Tekrar Bağlantı Kurabilirsiniz

Google Ads’in diğer avantajlarından biri ise web sitenizi ziyaret eden kullanıcılarla tekrardan iletişime geçebilmektir. Bu kişiler, web sitenizi ziyaret ettiği halde hiçbir işlem yapmamış kişilerdir. Bu sebeple tekrar iletişime geçmek iki taraf için de avantaj olacaktır.

 

Performansınızı Sürekli Olarak Ölçebilirsiniz

Gazete, radyo, televizyon vs. gibi geleneksel olan reklamların sonuçlarını ölçmek oldukça zordur ve Google Ads’den de çok daha yüksek maliyettedir. Bu şekilde kendi bütçenizi kontrol etmekte zorlanırsınız. Kısacası yatırım getirisini geleneksel medya üzerinden hesaplamak oldukça zor olur. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için Google Ads, size reklam kampanyalarında tam olarak ne olduğunu kolaylıkla söyler;

 

  • Reklamlarınıza hangi kullanıcılar tıkladı?
  • Kaç adet kullanıcı oluşturuldu?
  • Google Ads üzerinden sitenize ne kadar trafik geldi?
  • Hangi anahtar kelime daha çok kullanıldı?

Bu gibi sorular size neyin işe yarayıp neyin yaramadığını anlamanızda yardımcı olacaktır. Bu bilgileri kullandığınız takdirde en iyi sonuçları elde edebilirsiniz.

 

Reklamlarınızı Kullanarak Daha Fazlasını Da Keşfedebilirsiniz

Google Ads hesabınızı Google Analytics ile eşleştirdiğinizde kullanıcılarınız için keşfedilebilecek birçok şey ortaya çıkar. Fakat kullanıcılar reklamlara tıkladıktan sonra ne yaptıklarını sizlere bildirmez. Ancak Google Analytics, bir kullanıcının sayfada ne kadar süre kaldığını, kaç sayfa ziyaret edildiğini, açılış sayfanızın direk çıkma oranı gibi konuları anlamanıza yardımcı olacaktır.

 

Rekabetinizi Daha İyi Ele Alabilirsiniz

Bir kullanıcı online olarak ürün ve hizmetlerinizle ilgili bir şey aradığında ve reklam yayınlamadığınız zamanlarda bir sorun oluşuyorsa potansiyel işinizi direk kaybedebilirsiniz. Rakiplerinizi sürekli olarak takipte kalmanız oldukça önemlidir. Ne tür reklamlar yayınladıklarını, işlerini nasıl yürüttükleri gibi konuları takipte kalarak bir sonraki adımınız için plan yapabilirsiniz. Google Ads’in şeffaf olarak tasarlanmış olan bu sistemi size böyle konularda yardımcı olur. Size gelen fırsatları anında yakalayıp rekabette öne geçebilirsiniz.

 

Sizde rekabetçi piyasada stratejik ve sizi öne geçirecek adımlarla ilerlemek istiyorsanız, Google Ads’in bu avantajlarından yararlanabilirsiniz.

 

    Leave Your Comment Here