Mobil Uygulama Geliştirme Maliyetleri

Mobil Uygulama Geliştirme Maliyetleri

GoodFirms firmasının son araştırma verilerine göre, basit bir mobil uygulamanın ortalama fiyatı 40.000 ile 60.000 $ arasında farklılık gösterdiği tespit edilmiştir. Karmaşık ve daha kapsamlı bir mobil uygulamanın maliyeti ise 70.000 $ ile 100.000 $ arasında değişkenlik gösterebiliyor. Tabi bu ortalama maliyetler mobil uygulamanın içeriğine ve tasarımına göre de değişmektedir.

 

Aynı zamanda mobil uygulama maliyetinin, markaların bulunduğu coğrafi konuma göre de değişkenlik gösterdiği ortadadır. Maliyet hesaplarken bu etkeni de göz önünde bulundurmakta fayda vardır.

 

Dünyanın çeşitli yerlerinde birçok marka, kurum ve kuruluş, en iyi uygulama tasarımcı ve geliştiricilerin kendilerinin olduğunu düşünmektedir. İyi veya yakın zamanda kurulmuş markalar, a dan z ye her noktayı dikkate alarak uygulamalar geliştirmesi sadece yeni kurulmuş markaları değil, deneyimli markaları da karıştırabileceğine şaşmamalıdırlar.

 

Kalıplaşmış olan ‘yüksek fiyat yüksek hizmet’, ‘yeni markalar yüksek hizmet sunamazlar’ gibi cümleler markaları yanlış anlaşmalara, gereksiz harcamalara ve de başarısızlığa sürükleyebilir.

 

Bir Uygulamanın Geliştirme Maliyeti: Zaman ve Para Sorunları

Hiçbir mobil uygulama eşit değildir. Eşitsizlik durumu sadece uygulama için geliştirilen platformla değil, İOS mobil uygulama geliştirmesinin beraberinde Android uygulaması, belirli özellikleri uygulamak için zamana karşı yarışır. Bu zaman oranları şu şekildedir;

  • Temel uygulama geliştirme; yaklaşık 500-700 saat gerektiren bir uygulamadır.
  • Orta karmaşıklık uygulaması; 700-1000 saat arası sürer.
  • Karmaşık ve zaman alıcı uygulama; çoğu zaman 1200 saati aşmaktadır.

 

 

 

 

 

 

    Leave Your Comment Here