Apple Car İçin Gerçekçi Bir Tasarım!

Apple Car İçin Gerçekçi Bir Tasarım!

Apple Car hala gizemli tarafını korumakta. Buna ek olarak, İngiltere’deki bir firma, Apple’ın araba modelinin sanal gerçeğini yapmış bulunmakta.

Apple Car gizliliği devam ederken bazı merak edenler bu işi dibine kadar kurcalamakta. Teknoloji firması Apple’ın araba projesi üzerinde hala bir şey bilinmiyor. Sıkça gündeme oturan iddialarla gelen arabaya dair şimdiye kadar yalnızca patent başvurularına ulaşılabildi. Ayrıca ABD merkezli şirketin aldığı bazı patentler bir arabaya ait olabilecek türdendi.

Birden fazla iddianın ortasında ilginç ve dikkat çekici bir haberde gündemde. İngiltere’deki araba kiralama şirketi Vanarama, ‘iCar’ın sanal bir görselini oluşturdu. Firma, söz konusu tasarımı oluştururken Apple’ın sunmuş olduğu orijinal patentleri de referans aldı.

 

Apple Car Görüntüleri İlgi Çekti!

Vanarama, Apple Car dış tasarımı için Apple’ın mevcut ve önceki ürünlerinden esinlendi. Mac Pro’nun yuvarlak havalandırmaları bu konuya iyi bir örnek olarak verilebilir. Ayrıca tasarıma göre, bu otomobilin önündeki ağ benzeri ızgara, MacBook’un önceki tasarımlarını kullanıcıya hatırlatmakta.

Buna ek olarak, olası Apple Car’ın ön ve merkez tarafındaki parlak bir Apple logosu baya bir ilgi toplamakta. Bu logo, tabiki de ızgaranın tam merkezine yerleştirilmiş bir durumda. Ayrıca ilginç bir şekilde aracın kapı kolları da IPhone’un yan düğmelerini anımsatmakta. Ek olarak Vanarama, otomobilin rengi için buz beyazını tercih etmişti. Bu, 2020 yılında IPhone 4 ile piyasaya çıkarılan oldukça popüler bir renkti.

 

    Leave Your Comment Here