Twitter, Web Sürümündeki En Büyük Sorunu Çözdü!

Twitter, Web Sürümündeki En Büyük Sorunu Çözdü!

Aylardır ‘kaybolan tweet’ problemi ile uğraşan kullanıcılara kulak veren Twitter, web sürümüne önemli bir değişiklik getirdi.

Twitter, web sürümündeki ‘kaybolan tweet’ problemine bir çözüm yolu buldu. Yaklaşık olarak iki ay gibi bir süredir kullanıcılar, sitede bir tweeti okurken ana sayfanın kendiliğinden yenilenmesinden şikayetçiler. Bu sorunlu durum zaman çizelgesinde yeni tweetlerin otomatik bir şekilde yüklenmesine yol açmakta. Sonuç olarak o an okumakta olduğunuz bir tweet de geriye düştüğü için ortadan kaybolmakta.

Sosyal medya şirketi, Eylül ayının başlarından yaptığı açıklamalarda sorunun farkında olduklarına değinmişti. ‘Bu durumun sinir bozucu bir deneyim olduğunun farkındayız ve bu yüzden de bunu düzeltmek için çalışmaktayız.’ diyen ve iki ay içinde bu durumu çözeceğini belirten sosyal medya şirketi Twitter, sözünü tutmuş bulunmakta. Bu platformun web sürümünde küçük ama önemli bir yenilik hayata geçmiş durumda.

Pazartesi’den bu yana Twitter’da yeni bir döneme giriş yapıldı. Daha önceden takip etmiş olduğunuz kişiler tweet paylaştıkça ana sayfa otomatik olarak yenileniyordu. Bu sistemi ortadan kaldırmış olan Twitter, yeni paylaşımların yüklenip yüklenmemesini tamamıyla kullanıcısının tercihine bıraktı. Ayrıca tweetleri hiçbir zaman yenilememe özelliği de sunmakta.

Son olarak bu sosyal medya platformu, uygulamada ve web sürümünde tam boyutlu görseller göstermeye başladı. Bu sayede, daha önceden bir fotoğrafın kırpılmış halini gören kullanıcılar artık tam halini görebilmekteler. İlk aşamada Android ve İOS’te kullanılmaya başlanılan bu yeni özellik geçtiğimiz hafta internet sitesine de geldi.

    Leave Your Comment Here