Prime Video’ya ‘YouTube’ Dokunuşu!

Prime Video’ya ‘YouTube’ Dokunuşu!

Amazon Prime Video, kullanıcıların sevdiği dizi ya da filmlerdeki kesitleri paylaşabilmelerini sağlayan özelliğini dile getirdi.

Amazon, Prime Video için geliştirmiş olduğu etkileşimli klip paylaşım özelliğini tanıttı. Kullanıcıların bir dizi ya da filmde beğendikleri kesitleri sosyal platformlar aracılığı ile sevdiklerine göndermelerine olanak tanıyan yeni işlev, Youtube’un ‘Clips’ özelliğine benzemekte. Youtube’da da bir videonun istediğiniz kesitini doğrudan mobil uygulama ile paylaşabiliyorsunuz.

Prime Video’da ise, geçici olduğu düşünülen belirli kısıtlamalar bulunmakta. Amazon’un yaptığı açıklamaya göre, klip paylaşım özelliği platformun ‘Original Series’ adı altında yayınladığı içeriklere özel olacak. Fakat başlangıçta her dizide ya da filmde kullanılmayacak. Şirket aralarında The Boys’un da var olduğu bazı yapımında klip paylaşmaya izin verecek.

 

Amazon, Yalnızca 4 İçeriğin Paylaşılmasına İzin Vermekte!

Amazon tarafından yapılan açıklamalara istinaden, klip paylaşımı; The Boys’un 1.sezonu, The Wilds (Yaban), Invincible, FairFax olmak üzere 4 içerikte de kullanılabilmekte. Şirket gelecek dönemlerde özelliğin kapsamını daha fazla orijinal dizi ve filmleriyle genişletmeyi planladığını duyurdu.

Klip paylaşımı henüz daha Android cihazlarda desteklenmemekte. Sadece ABD’de yaşayan ve Prime Video mobil uygulamasını IPhone’undan kullananlar kullanıcılar bu özellikten faydalanabilmekte. Önümüzdeki zamanlarda Türkiye de dahil olmak üzere diğer ülkelerin ve işletim sistemlerinin de destekleneceği tahmin edilmekte.

 

 

    Leave Your Comment Here