Facebook Akıllı Saati Detaylanıyor!

Facebook Akıllı Saati Detaylanıyor!

Facebook çatı firması Meta’nın bir akıllı saat üzerinde uzun zamandır çalıştığı gündemde. Var olan akıllı saat devlerine nasıl bir şekilde rakip olacağı merak edilirken şirketin dönemin ötesinde bir konsept üzerinde çalıştığı da açıklandı.

Facebook Akıllı Saat Neler Sunacak?

Dünya Telif Hakkı Ofisi tarafından yayınlanmış olan yeni patentler Meta şirketinin çok ilginç bir akıllı saat konsepti üzerinde çalıştığını göstermekte. Yedek bir ekrana sahip olan söz konusu bu saat istek ve ihtiyaca göre de ikinci ekranı kullanmanıza imkân tanıyor. Ekranlar bir manyetik gövde üstünde yer alıyor ve aynı zamanda bu sayede kolaylıkla değiştirilebiliyor.

Ekranlarda;

  • Ana kamera,
  • Telefoto kamera,
  • Makro kamera,
  • Geniş açı kamera gibi seçenekler de yer almakta. Ekranı manyetik alan üzerinde döndürerek kameralar arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Tüm bu özellikle kadarıyla ana ve ikinci ekranda da farklı kameralar yer almakta. İhtiyaca göre kullanım sağlanabilmekte.

Yuvarlak ekran tasarımına ek olarak kare bir tasarım daha mevcut fakat kare tasarımda tek bir kamera bulunmakta. Yine de manyetik olarak yuvasına yerleşiyor fakat yuvarlak tasarımdaki gibi döndürme hareketi tercih edilmemiş. Facebook’un Metaverse dünyası için bu saatleri kullanmak istediği de ortaya atılan açıklamalar arasında.

Meta’nın yaza kadar bir akıllı saat hazırlamak istediği biliniyor. Fakat bu konsept mevcut teknolojilerle hayata geçemez gibi gözükmekte. En azından sadece kare tasarımın gerçeğe bir adım daha yakın olduğunu söylemek mümkün.

Teknolojinin devasa dünyasında sizde yer almak istiyorsanız kapılarımız size Wookweb ailesi olarak sonuna kadar açık.

 

    Leave Your Comment Here