Xiaomi 12 Ultra’nın Tasarımı Kesinleşti!

Xiaomi 12 Ultra’nın Tasarımı Kesinleşti!

Geçtiğimiz haftalarda kullanıcıların beğenisine sunulmuş olan Xiaomi 12 serisinin henüz tanıtılmayan Ultra modeli hakkındaki iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Şu anlık ne zaman tanıtılacağı henüz belli olmayan akıllı telefon, en çok da tasarımı nedeni ile merak edilmekte.

Xiaomi 12 Ultra, İlginç Kamera Tasarımı ile Kullanıcıların Deneyimine Sunulacak!

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde akıllı telefonun alüminyumdan yapılan maketi sızdırılmıştı. Söz konusu bu maket, cihazın daha önceki sızıntılarla doğru orantılı olarak dairesel bir kamera kurulumuna sahip olacağını da doğrularken, ilginç bir şekilde kamera adasının devasa bir çıkıntıya sahip olacağını da iddia etmişti. Bu durum doğal olarak kısa bir süre içerisinde kullanıcıların tepkisini çekmişti.

Bu olayın üzerine yakın zamanda Xiaomi 12 Ultra’nın tasarımı hakkında oldukça önemli bilgiler veren yeni bir görsel de sızdırıldı. Bu görsel, daha önceki sızıntının tam tersine akıllı telefonun nispeten daha az çıkıntılı ve derli toplu bir kamera tasarımı ile geleceğini de gözler önüne sermiş oldu.

6.6 inç 2K çözünürlüklü AMOLED panelle beraber gelmesi beklenen bu akıllı telefon, geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden de güç alacak. 4nm mimariye sahip yonga seti, bir adet 3.0 GHz ARM Cortex-X2, üç adet 2.5GHz ARM Cortex-A710 ve dört adet 1.8 GHz ARM Cortex-A510 çekirdeklerine ev sahipliği de yapmakta.

120W hızlı şarj desteği ile birlikte sektörde en hızlı şarj olan modellerden birisi olması beklenen Xiaomi 12 Ultra, iddialara göre şubat ayının ortasında Çin bahar festivalinden hemen sonra tanıtıma çıkacak. İlerleyen dönemlerde de küresel pazara adım atacak.

Sizin de tasarımlarınız Wookweb Creative Agency ile birlikte mükemmel seviyelerde olabilir. Bizimle iletişime geç ve birlikte başaralım!

    Leave Your Comment Here