Call of Duty İçin Güncel Bir Mobil Oyun Haberi!

Call of Duty İçin Güncel Bir Mobil Oyun Haberi!

Oyun sektörünün en önde gelen isimlerinden birisi olan Tom Henderson, geçtiğimiz haftalarda Assassin’s Creed Valhalla ile ilgili açıklamalara yer verdi. Henderson, bugün de Activision’un Warzone Mobile ismini verdiği, Call of Duty; Warzone oyununun mobil sürümünü geliştirdiğini dile getirdi.  

Öncelikle PC, Xbox One ve PlayStation 4 için paylaşılan Call of Dunty: Warzone, birçok oyuncu tarafından beğeni ile karşılandı. 10 Mart 2020’de piyasaya sürülen bu oyun, daha da fazla kişiye erişebilmek amacıyla mobil versiyon ile karşımıza gelecek.

Warzone Mobile oyununun 2022’de piyasaya çıkacağı sızdırılan bilgiler arasında yer almakta. Call of Dunty; Warzone geliştiricilerinden olan Raven Software isimli şirkette bazı QA profesörleri greve başlamış durumda. Activision’un gerçekleştirmiş olduğu işten çıkarmalar sonrasında başlatılan bu grev, firmanın oldukça zor bir süreçten geçmesine de sebep olmuş durumda.

Activision Blizzard, son dönemlerde korkunç çalışma koşullarına sahip olması ve çalışanların tekrarlanan taciz ve cinsel saldırı iddiaları ile gündeme geliyor. Kotick’in olayları yıllardır bildiği ve kendisinin taciz geçmişine sahip olduğu iddiaları da bulunmakta. Bir haftadan daha da kısa bir süre içerisinde bu şirket, Call of Duty: Warzone için bir DLC yayınlamaya hazırlanmakta.

    Leave Your Comment Here