Google’dan Dünya Genelindeki Çalışanlara Ekstra Bonus!

Google’dan Dünya Genelindeki Çalışanlara Ekstra Bonus!

Google, pandemide çalışanlarını koruma sürecine hız kesmeden devam etmekte. Kademeli olarak ofislerini oluşturan firma, bir yandan da sürekli olarak desteklerini sürdürmekte. Son olarak paylaşılan bir raporda firmanın, çalışanlarına destek olması bakımından ikramiye dağıtacağı da ortaya çıktı.

Dünya genelini içine alacak olan bu planlama ile iş gücünün kuvvetlenmesi de amaçlanmakta. Hali hazırda zaten var olan birçok hedefi güncel COVID varyantı nedeni ile ertelenen firma, moralleri üst seviyede tutma peşinde.

Google, Dünya Genelinde Çalışanlarına 1600 Dolar Verecek!

Google tarafından paylaşılan raporda görülen gelişmeye göre dünya genelindeki tüm çalışmalar, ikramiyeden faydalanabilecek. Basına açıklama yapan firma sözcüsü, küresel çaptaki tüm Google mensubu kişilere tek seferliğe özel olarak 1600 dolar verileceğini duyurdu. ABD haricindeki ülkelerde ikamet eden çalışanlar için de belirlenen fiyat da 1600 doların aynı oranı nakit ikramiye olarak verilecek.

Firmanın bu fikir için ne kadar bütçe ayırdığı henüz belli değil. Basına açıklama yapan yetkili bu ikramiyenin, Google’ın evden çalışma ödeneğine ve refah ikramiyesine ek olduğunun da altını çizdi. Mart’ın başından beri bu konuya aşırı derecede önem veren firma, refah düşüşü tespit ettiği durumlarda da 500 dolarlık nakit yardımda da bulundu. Firma, nakit paranın haricinde de o dönem çalışanlarına pek çok avantaj sağlamıştı.

Geçtiğimiz haftalarda da Omnicron varyantı sebebiyle ofise dönüş planlarını askıya alan Google, bazı çalışanlarının aşı olmak istememesi üzerine süresiz olarak erteleme yoluna başvurmuştu. 10 Ocak’taki dönüşleri gerçekleştiremeyecek olan firma, bu süre bağlamında yeni bir refah düşüşü yaşanmaması bakımından ikramiye vermeyi tercih edecek gibi duruyor.

    Leave Your Comment Here