Web Sitelerinizi En Son Ne Zaman Güncellediniz?

Web Sitelerinizi En Son Ne Zaman Güncellediniz?

Özellikle bir ürün ve hizmet satışı yapan işletmeler, kendi web sitelerinden satış yapmak yerine, Facebook, Trendyol gibi benzer siteler üzerinden tanıtım ve satış yapma yollarını tercih etmişler gibi bir durum söz konusu.

Genellikle KOBİ olarak tanımlayabileceğimiz işletmelerin web sitelerini bulundukları şehirlerdeki web sayfası yapan işletmelere, öğrencilere ve akraba çocuklarına yaptırmaları ve bunların iletişim kesilince de web site düzenlemesinin, güncellemelerin yarım kalması da gündemde oluyor.

İşletmenize özel olarak bir web siteniz varsa öncelik olarak, Adres ve mail vs. gibi bilgilerinizin güncel olup olmadığından emin olmanız gerekir. Web sayfalarındaki açıklamaların SEO’ya uygun bir şekilde girildiğinden, sitenize eklediğiniz görsellerin ölçülerinin düzgün girilmiş olduğundan emin olmalısınız. Güncel olan bilgilerin olmadığı bir web sitesi, sizin için hem imaj hem de itibar kaybınıza neden olabilme ihtimali olabilir.

Google aramalarında üst sıralarda yer almak için web sitenizin sayfalarının güncel bilgilere ve düzgün bir şekilde yazılmış metinlere ihtiyacı vardır. Mümkün olduğu süre boyunca, ürünlerin tanıtım videolarının Youtube üzerinde olması, bu videoların web siteniz üzerinde düzgün olarak konumlandırılmış olması gereklidir.

    Leave Your Comment Here