Google, Yeni Bir Artırılmış Gerçeklik Cihazı ve İşletim Sistemi Hazırlıyor!

Google, Yeni Bir Artırılmış Gerçeklik Cihazı ve İşletim Sistemi Hazırlıyor!

Google, yenilikçi bir artırılmış gerçeklik cihazı ve işletim sistemi geliştirmek amacıyla yeni çalışanlar işe almakta. Artırılmış Gerçeklik İşletim Sistemi ekibi, bu hafta Google bünyesi altında Mark Lucovsky tarafından yönetilecek. Deneyimli isim daha öncelerde de Microsoft ve Facebook gibi önemli şirketlerde de görevde bulunmuştu.  

İş ilanlarına göre AR OS ekibi firmanın artırılmış gerçeklik ürünlerindeki donanımı kontrol eden ve yöneten yazılım bileşenleri oluşturacak. Bu durum tabiki de Google’ın artırılmış gerçeklik yazılımı geliştirmedeki ilk deneyimi sayılmaz. Google Glass tecrübesi var olan firmanın portföyünde zaten hali hazırda Android için ARCore ve Project Tango gibi platformlar da bulunmakta.

Akıllı Gözlük Üreticisi North’u Bünyesine Dahil Etti! 

Google, 2020’de Focals akıllı gözlükleri tasarlayan ve üreten Kanada merkezli North firmasını satın aldı. Akıllı telefondaki verileri kullanıcıların gözüne yansıtan Focals hava durumu, bildirimler gibi bilgilerin gözlük üzerinden takip edilebilmesine de olanak sağlamakta. Google’ın North’u satın alması zaten bu alanda da bir hazırlık içinde olduğunu ortaya çıkarmıştı.

    Leave Your Comment Here