Düşük Kaliteli Sayfalar Kaldırılmalı Mı? Google Açıkladı!

Düşük Kaliteli Sayfalar Kaldırılmalı Mı? Google Açıkladı!

Google’dan John Mueller, web sitenizdeki hangi sayfaları daha çok dikkate almanız gerektiğini ve neler uygulamanız gerektiğiyle ilgili çok önemli açıklamalar yapmış bulunmaktadır.

Ülkemizde Pandemi sürecinde bizler de birçok canlı yayınla karşılaşmış bulunmaktayız. Linkedin’de aktif olanlar, artan Instagram canlı yayınlarını takipte kalmışlardır. Online ve çevrimiçi konferanslardaki bu yükseliş, dünyanın her yerinde yaşanmış bulunmaktadır. Google’ın en önemli isimlerinden birisi olan John Mueller de bu düzene katılanlar arasında. Geçtiğimiz zamanlarda, bir online konferansta John Mueller SEO açısından hangi sayfaların nasıl değerlendirilmesi gerektiğiyle ilgili bazı açıklamalar yapmıştı.

 

Düşük Trafiğe Sahih Olan Sayfalar SEO Açısından Zararlı Mı?

SEO’da genel anlayış biçimi, düşük trafik çeken sayfalara hoş bakmaz. Bu sebeple, genellikle bu tür sayfaların web sitesinden kaldırılması son derece önemlidir. Aslında bu tür sayfaların düşük trafik alması, bir nedenin sonucu olarak adlandırılabilir. Kısaca, asıl sorun trafikte değil, sayfa kalitesiyle alakalıdır. Herhangi bir web sayfası, farklı açılardan ele alındığında, düşük bir kalite gösteriyorsa, trafiğin az olması da gayet doğru orantılıdır. İşte bu tür sayfaların ya ‘noindex’ ile işaretlenmesi ya da kaldırılması önerilerinin kaldırılma sebebi budur.

 

 

    Leave Your Comment Here