Telegram’da Reklam Dönemi Başlıyor!

Telegram’da Reklam Dönemi Başlıyor!

Telegram, son zamanlarda 1000’den fazla kullanıcısı olan kanallara sponsorlu mesaj özelliğini aktif ederek reklam dönemi başlatacağını duyurdu.

Telegram, iş modelinde küçük değişimlere gideceğini duyurdu. Bireysel ya da kurumsal fark etmeksizin Telegram uygulamasında sponsorlu mesaj özelliğiyle isteyen herkes reklam verebilme imkanına sahip olabilecek. Şirket, uygulamanın temel bir düzeyde gelirlerini karşılamasına destek olması amacıyla Reklam Programı başlatmış bulunmakta. Dünyada 500 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Telegram, ücretsiz hizmet veriyor. Uygulamayı ya da sunmuş olduğu özellikleri kullanmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmıyor. Telegram’ın kullanıcı sayısı, Whatsapp’ın tartışmalı gizlilik sözleşmesinin gündemde olduğu zamanlar artış gösterdi. 4 Ekim’de yaşanmış olan bu sorunu da şirkete 70 milyon yeni kullanıcı kazandırdı.

 

Telegram Sponsorlu Mesajları 160 Karakterle Sınırlayacak;

Ücretsiz bir şekilde hizmet sunan platformların en büyük ortak sorunlarında birisi gelir modelleridir. Geçtiğimiz yıllarda Telegram CEO’su Pavel Dorov, sunucu ve diğer giderleri karşılamak için kazanç elde etmeleri gerektiğini söylemişti.

Gizlilik konusunda asla belirli kurallardan taviz vermeyeceklerini belirten Telegram, ‘Reklamları sunmak için hiçbir kullanıcı verisi analiz edilmeyecektir’ ifadelerini dile getirdi. Sponsorlu içerik, gösterildiği kanalın ana konusuna göre belirlenecek ve böylelikle herkes aynı reklamı görebilecektir.

 

    Leave Your Comment Here