Dikkat Çeken Kamera Tasarımıyla Realme GT2 Pro!

Dikkat Çeken Kamera Tasarımıyla Realme GT2 Pro!

 

Huawei’nin 2019’da ABD güvenliğini tehdit ettiği sebebi ile kara listeye alınması nedeniyle; pazardaki ağırlığını kaybetmesinin sonrasında sahneye çıkan firmalardan biri de Realme olmuş durumda. 2018’De OPPO’nun alt markası olarak faaliyetlerine başlayan firma; günümüzde özellikle Çin pazarında çok ciddi bir kitleye sahip durumda.

Realme, Qualcomm Snapdragon Dijital Teknoloji Zirvesi 2021’de; Snapdragon 8 Gen 1 Mobil Platformu ile birlikte çalışan akıllı telefon piyasaya süren ilk üretici ve tasarımcılardan birisi olacağının altını çizdi. Bu durumda şirketin yeni amiral gemisi, Realme GT serisindeki ilk Pro ürün olarak Realme GT 2 Pro; ismiyle pazara sürülecek ve aynı zamanda firmanın en üst seviye amiral gemisi konumunda yer bulacak.

Realme GT 2 Pro Snapdragon 8 Gen 1 İle Geliyor!

Şu sıralar tanıtımı yapılması beklenen yeni telefonun birden fazla özelliği geçen günlerde ortaya çıkarıldı. Bu kez kamera tasarımı sızdırılan cihazın, Google Pixel 6’ya ve 2015’te piyasaya sürülen Huawei Nexus 6’ya benzer tasarımıyla ortaya çıkması beklenmekte.

Bu çıkacak akıllı telefon, 6.51 inç FHD+ çözünürlüklü Süper AMOLED panelle gelecek. Ek olarak bu panel, 20:9 en boy oranı ve 120 Hz ekran yenileme hızı sunacak. Haziran’da tanıtımı yapılan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacak. 5nm fabrikasyon süreciyle üretilen bu işlemci, bünyesinde Kryo 680 çekirdeklerini ve Adreno 660 grafik birimini barındırmakta.

Bu akıllı telefonun 625 ve 781 dolar olmak üzere iki farklı satış etiketine sahip olacağı da iddialar arasında.

    Leave Your Comment Here