Apple Açık Kaynak Web Sitesini Güncelledi!

Apple Açık Kaynak Web Sitesini Güncelledi!

Apple, son 20 yıldır Swift programlama dili, WebKit motoru, CareKit gibi projeleriyle açık kaynağa katkı sağlamakta. Firma, açık kaynak odaklı Apple Open Source web sitesini güncelledi. Platformda iki ana bölüm de mevcut durumda.

Projeler başlığı altında tüm açık kaynaklı Apple projelerine kolaylıkla erişilebiliyor. Bunları Swift programlama dili, WebKit, FoundationDB, ResearchKit, CareKit ve Password Manager Resources olarak da sıralayabilirsiniz.

Apple Yazılımlarının Açık Kaynak Kodları Paylaşılmakta!

Topluluk projelerinde ise Kubernetes, Cassandra, LLVM/ Clang, Spark, Netty ve Solr da dahil olmak üzere Apple’ın fayda sağlamış olduğu bütün projeleri görebilirsiniz. Ayrıntılar sayfasında ise her bir projenin web sitesine, bloğuna, forumuna ve en önemlisi olan GitHub sayfasına erişebileceğiniz linkler bulunmakta.

Apple Open Source web sitesinde de ayrıca macOS, IOS, Geliştirici Araçları ve X Server gibi şirketin kendi yazılımlarında kullanmış olduğu açık kaynak kodların yayınlanmış olduğu bir bölüm mevcut. Bu sayfa bu tür kodlara GitHub üzerinden de erişmeyi kolaylaştırmakta.

    Leave Your Comment Here