Tesla’nın Sürüş Teknolojisinde Korkutan Hata!

Tesla’nın Sürüş Teknolojisinde Korkutan Hata!

Fiyasko haberlerinin devamı gelen Tesla Full Self- Driving teknolojisinin güncel betası yayınlandı. ‘FSD Beta 10.6’ sürüm numarasıyla otomobillere gelen güncelleme, otonom sürüş sistemini iyileştirmesi beklenirken, tam tersine sürücü kazalarına yol açma potansiyeli olan başka sorunları da birbiri arkasına getirdi.

Al Addict adlı yeni bir youtube kanalı, Full Self- Driving Beta 10.6 güncellemesini yüklediği aracı ile 20 dakikalık bir test sürüşüne çıktı. Sürüş anlarını kameraya kaydederek youtube ’da yayınlayan Addict, teknolojinin hala kusursuz olmadığını da kanıtlamış oldu.

Full Self- Driving Bir Kişiyi Tehlike Altına Soktu!

Videonun ilk zamanlarında, otomobil karmaşık caddelerde değilken Full Self- Driving teknolojisi de sorunsuz çalışmakta. Sürücünün müdahalesine gereksinim duymadan kendi kendine ilerlerken, ara yollara girilmesiyle beraber FSD Beta 10.6 sürümündeki sıkıntılar da ortaya çıkmaya başlıyor.

Sürüş anında Tesla’nın haritasında gecikmeler boy gösterdi. Araç kendini toplu taşımaların gitmesi gereken yollara doğru sürdü. Araç viraj alırken biraz daha dikkatsiz davransa yolda giden bir yayaya çarpacaktı. Ayrıca Addict, park halindeki bir kamyonla dip dibeyken aracı manuel olarak kontrol etmekte de oldukça zorlandı.

Sürücü, Full Self- Driving sebebi ile ara sokaklarda bazen trafik ışıklarına çarpma tehlikesi ile burun buruna geldi. Son örnekte ise Tesla, yüksek ses ile alarma geçerek sürücüye kontrolü yeniden sağlamasını söyledi. Ciddi derecede sorunlara rağmen test sürüşü kazasız bir şekilde tamamlandı.

    Leave Your Comment Here