Twitch’te ‘Squid Game’ Adını Kullanan Oyuncu; Taciz Mesajları Alıyorum!

Twitch’te ‘Squid Game’ Adını Kullanan Oyuncu; Taciz Mesajları Alıyorum!

‘Squid Game’ isimli bilgisayar oyuncusu, 32 yaşındaki Lydia Ellery, Netflix yapımı aynı adlı dizi sebebiyle iş kaybetmeye başladı. İşverenlerin diziyle arasında oluşan bağ sebebiyle onunla çalışmaktan çekinmeye başladığını belirten oyuncu, on yıldan uzun süredir bu ismi kullandığını iddia ediyor.

Dizinin sevenleri tarafından çevrimiçi olarak taciz edilen ve BBC’ye ‘Bu isim yüzünden dizinin sevenlerinden nefret dolu mesajlar alıyorum ve iş kaybediyorum’ diyen Twitch yayıncısı, takma adını değiştirmeyi planlıyor.

İngiltere’nin Bristol şehrinde ikamet eden Ellery, çevrimiçi yayın yaptığı Twitch ve sosyal medya hesabı Instagram’da 11 yıldır Squid Game adını kullanmakta. Twitter ismi de SquidGaming. Twitch kanalında 42 bin 300 takipçisi bulunan bu bilgisayar oyuncusu aynı zamanda da Yogscast isimli yedi milyondan fazla Youtube abonesi olan kolektifin de bir parçası durumunda.

Ellery, arkadaşlarının adıyla olan bağlantı sebebiyle, kendisine ‘squid’ dediğini ve de sosyal platformlarda kullandığı isme öylesine karar verdiğinin de altını çiziyor.

Fakat isim şu anda farklı bir anlam ifade ediyor. Çünkü bir grup insanın para için ucunda ölüm olan çocuk oyunları oynadığı Squid Game isimli Kore dizisi, gösterime girildikten sonrasında ilk bir ayda tüm dünyayı etkisi altına almış bulunmakta. Dünyada 142 milyon kişi tarafından izlenen bu dizi, toplumsal düzeni ve insan davranışlarını sorgulatan hikayesiyle oldukça büyük etkileşim yarattı. Sonuç olarak Ellery’nin ismi de bu sebeplerden dolayı dikkat çekti.

 

 

 

    Leave Your Comment Here