Kripto Para Yatırımcıları Mutlu; Ethereum’dan Yeni Rekor!

Kripto Para Yatırımcıları Mutlu; Ethereum’dan Yeni Rekor!

Elon Musk’ın var olan Tesla hisselerini satmayı düşünmesi kripto paralara oldukça yarar sağladı. Ethereum ve Bitcoin rekor kırdı.

Dünyanın en popüler olan ikinci kripto para birimleri Ethereum, yükselmeye daha da devam etmekte. Temmuz ayında yaşadığı büyük krizin ardından 1.800- 1.900 dolar seviyesine kadar düşen ETH, yaşadığı krizi hızlı toparlanma sürecinin ardından rekor üstüne rekor kırmakta.

En son olarak cuma gününü 4.400 dolar ile kapatan popüler birim kripto para, haftaya yükseliş ile başladı. Piyasadaki Elon Musk etkisi olarak bilinen dalgalanmadan olumlu etkilenen Ethereum, bütün zamanların en yüksek rekorunu kırmış durumda.

 

Ethereum ve Bitcoin Ne kadar Oldu?

Sabah saatlerine hızlı bir şekilde giriş yapan Ethereum, 4.737 dolar değeri görerek bütün zamanların en yüksek seviyelerine kadar ulaştı. Hemen ardından küçük bir düşüş 4.750 dolara düşen kripto para, bu durumda yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. Ancak ETH, yükselişte olan tek birim konumunda değil. Benzer şekilde güne yükselişle giriş yapan Bitcoin, yüzde 6 değer kazanarak 66 bin dolar seviyesine yükseldi. Bu durumda rekor kırmaya bir adım daha yaklaşmış bulunmakta.

Elon Musk’ın gerçekten hisselerini satıp satmayacağı merak konusu olurken, yatırımcılar daha şimdiden ünlü milyarderin ağzından çıkacak cümleler için hazırda beklemekte. Musk’ın herhangi bir yatırım yapması durumunda ilgilendiği kripto para biriminin adeta uçuşa geçmesi beklenmekte.

 

 

 

    Leave Your Comment Here