Youtube’dan Ortalığı Karıştıracak ‘Dislike’ Kararı!

Youtube’dan Ortalığı Karıştıracak ‘Dislike’ Kararı!

Popüler video akış hizmeti olan Youtube, dislike butonu hakkında çarpıcı kararını duyurdu.

Youtube, platformundaki dislike (beğenmeme) butonu için çarpıcı açıklamalar dile getirdi. Bu platform, bazı durumlarda içerik üreticilerinin bu özellik üzerinden saldırıya maruz kaldıklarına değindi. Bu sebeple, platformun yöneticileri ve geliştiricileri aldıkları kararla beğenmeme sayısını da gizleyecek.

 

Youtube, Dislike Sayısını Gizledi!

Youtube’dan gelen yeni bir açıklama ile platformun oldukça önemli bir özelliği güncellenecek. Platformda artık beğenmeme sayısı sadece içerik üreticisi tarafından görüntülenebilecek. Yani bir nevi gizli hale getirilecek. Fakat söz konusu buton tam anlamıyla platformdan kaldırılmadı. Bu durumda hala beğenmediğiniz bir içeriği üreticisine şikâyet etme imkanına sahipsiniz.

Video içerik platformu olan Youtube, dislike hakkındaki yeni kararının önemli olduğuna değindi. Çünkü bu kararın içerik üreticilerini tacizden daha iyi koruyacağına inanmaktalar. Bazı zamanlarda içerik üreticileri, ‘beğenme saldırıları’ olarak tanımlanan tacizlerle karşı karşıya kalabiliyorlar. İşte tam da bu noktada bu yeni özellik söz konusu saldırı tehdidini oldukça zayıflatacak.

Bu radikal değişiklik, Youtube’un bu yılın başlarında yürüttüğü bir denemenin parçası durumunda. Platformun temel amacı, bu tür değişikliklerin beğenme saldırılarını ve içerik oluşturucu tacizini azaltıp azaltmayacağını belirlemek. Ek olarak, nispeten daha küçük bir kitleye sahip olanlar daha fazla bu tür saldırgan tehditlere maruz kalmakta.

Beğenme sayısındaki bu değişiklik, bugünden itibaren aktif hale gelecek. Değişiklik, tüm cihazlarda ve web dahil olmak üzere Youtube platformlarında artık küresel olarak kullanımda.

    Leave Your Comment Here