RTÜK, Exxen’deki Konuşanlar Programını İncelemeye Aldı!

RTÜK, Exxen’deki Konuşanlar Programını İncelemeye Aldı!

Acun Ilıcalı’nın dijital içerik platformu Exxen’de yayınlanan Konuşanlar eğlence programı sosyal medyada gündeme oturdu. Gazeteci Nihat Genç, Twitter’da bir kesit yayınlayarak programdaki küfürlerin altını çizmişti. Oldukça fazla sayıda paylaşım alan tweet’in sonrasında Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, Konuşanlar hakkında inceleme başlattığını dile getirdi. 

1 Ağustos 2019 tarihinde yürürlüğe girmiş olan düzenlemeler ile dijital platformlar RTÜK denetimi adı altına girmişti. Verilen bu örnekte de görüldüğü gibi RTÜK, ücretli içeriklere de inceleme başlatma yetkisine sahip. Üst Kurul toplantısındaki kararlara bağlı olarak Exxen’e ceza kesilebilir.

Konuşanlar Programı Neden Gündeme Oturdu?

Konuşanlar, bu kez de Nihat Genç’in Twitter paylaşımı ile radara takıldı. Bu paylaşımda sunucu olan Hasan Can Kaya’nın seyirciler ile eğlence amacıyla küfürlü diyaloglara girdiği bir kesit sunuldu. Nihat Genç, program hakkında oldukça ağır sözler söyledi. Paylaşım yaklaşık olarak 3 milyon görüntülenme ve 40 bin beğeni aldı.

RTÜK Başkanı akşam saatlerinde paylaştığı tweet ile programa inceleme başlatıldığını da açıkladı. Twitter’da #Konuşanlar etiketi ilk sırada yerini aldı.

    Leave Your Comment Here