Samsung, Yarı İletken Fabrikasına Büyük Oranda Bir Yatırım Yapacak!

Samsung, Yarı İletken Fabrikasına Büyük Oranda Bir Yatırım Yapacak!

Güney Kore merkezli olan teknolojik firma Samsung, ABD’deki yarı iletken üretimini artıracak. Bu duruma göre Samsung’un güncel bir fabrika açacağı da söz konusu. Küresel çip krizinin etkileri dünyanın her yerinde hızla devam ederken teknoloji şirketleri de bu durumdan en az zararla çıkmaya çalışmakta. Samsung’un da geçtiğimiz haftalarda bu konuda güçlü planları olduğunun da altınızı çizmiştik.

Samsung, 17 Milyar Dolarlık Yarı İletken Fabrikasını Kuracak!

Samsung’un ileriki dönemlerinde büyük bir fabrika kuracağı duyuruldu. Engadget’in haberine göre, ABD, teknoloji devlerine ülkesinde yarı iletken üretimini artırması için baskı uygulamakta. Bu sebeple, Samsung’un Teksas’ta bir çip fabrikası kurmak için söz verdiği söylemleri iddia edildi.

 

Samsung, birden çok cihaz için önemli olan yarı iletken girişimlerini artıracağı söz konusu. Fabrikada akıllı cihazlar, 5G ve yapay zekâ için üst düzey ve gelişmiş çipler üretime sunulacak. Elbette ki çiplerin kullanım alanları yalnızca bu durumlarla sınırlı kalmayacak. Bu çiplerin kullanım alanları haddinden fazla geniş. Buna ek olarak, şirket yeni tesise 17 milyar dolar yatırım yapmış olacak.

 

 

    Leave Your Comment Here