YouTube’un Mobil Uygulamasında Hiç Fark Etmediğiniz Özellikler!

YouTube’un Mobil Uygulamasında Hiç Fark Etmediğiniz Özellikler!

Android ve İOS için geliştirilen Youtube mobil uygulamasını çeşitli videolar izlemek ve müzik dinlemek için kullanmaktayız. Çatı şirket olan Google, Youtube’u yeni özellikler ekleyerek sürekli güncellemekte. Fakat bu güncellemeler kullanıcıları her defasında memnun etmeyebiliyor. Genelde alışılmış olan işlevlerin çalışma biçimi değiştirildiği zaman eleştirilerin sayısı da artmakta. Örnek olarak Google, Youtube mobil uygulamasındaki video kalite ayarlarının yerini değiştirdi. Önceden 140P, 720P gibi sayısal seçenekler varken artık sadece ‘Düşük kalite ve Veri tasarrufu’ gibi yüzeysel kalite kontrolleri eklendi. Eski şekildeki sistem hala devam etmekte. Fakat geri planda tutulmakta. Youtube’un mobil uygulamasında kullanım özelliklerini birkaç maddeyle sizler için hazırladık.

 

Youtube Mobil Uygulamasında Videoyu İlerletmenin Kolay ve Hızlı Yolu;

Uzun zamandır Youtube’da bir video izlenirken ilerleme çubuğunda herhangi bir yere dokunulduğu zaman dakika oranı geçmemekte. Video ilerletmek için ya da geri sarmak için çubuğu parmağınızla sağa sola doğru sürüklemeniz gerekmekte. Google açıklamasında bu değişikliği, sinir bozucu ve önemli kazaları önlemek amacıyla yaptığını dile getirmişti.

 

Premium Gerektirir: Yeni Özellikleri Erkenden Deneyin;

Google, Youtube mobil uygulamasına eklemeyi düşündüğü özellikleri erkenden denemenize imkân sağlamakta. Ancak bu çalışma için Premium abonesi olmak gerekiyor. Örnek olarak şu anda hiç kimsenin fark etmediği ‘farklı dildeki yorumları çevirme’, ücretli kullanıcılara sunulan özelliklerden sadece bir tanesi.

 

VPN Kullanmadan Konumunuzu Değiştirin;

Farklı bir ülkenin Youtube trendlerine ve genellikle ne tür videolar paylaşıldığına bakmak istenebiliyor. Bunu yapmanın en kolay yollarından birisi; IP adresinizi değiştiren sanal ağlardan (VPN) faydalanmaktır. Fakat Youtube mobil uygulamasında olan konum değiştirme özelliği sayesinde VPN kullanmanıza asla gerek kalmaz.

 

 

 

 

    Leave Your Comment Here