Whatsapp Çoklu Cihaz

Whatsapp Çoklu Cihaz

Mesajlaşma uygulaması yapan firmalar tarafından sunulan iletişim imkânları, günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılmakta. Bunlardan bir tanesi de Whatsapp. Uygulamanın geliştiricileri, yeni girdiğimiz 2021 yılında ilk beta sürümünü paylaştı.

Bu sürüm incelendiğinde, sohbet uygulaması yapan firmalar arasında olan Whatsapp’ın, çoklu cihaz kullanımı için bazı özellikler ve yenilikler getirdiği görülmekte. Ancak özellik bilindiği gibi hâlâ kullanılabilir değil. Buna rağmen pek çok kullanıcı, bunu yakın zamanda görmek istiyor.

Lâkin burada kullanıcılar, “zaten çoklu cihaz olduğu” yönünde bir yanılgıya da kapılabilir. Zira uygulama, ana cihaz üzerinden farklı bir cihazın açılmasına imkân tanıyor. Ancak burada, ana cihazın internet bağlantısı olma zorunluluğu var. Herhangi bir nedenle telefonun ağı koptuğunda, bağlı cihazlar da koptuğu için bir iletişim sorunu yaşanıyor.

Bunu temel alan Whatsapp, ana cihazda internet bağlantısı gerekmeksizin, diğer cihazlardan giriş yapabilecek. Dolayısıyla artık ağınız koptuğunda, dünyadan tamamen izole konumda olmayacaksınız!

İlk Olarak Whatsapp Web Üzerine Getirileceği Zannediliyor

Mesajlaşma uygulaması yapan firmalar içerisinde Whatsapp’ın son güncellemeleri incelendiğinde, ilk olarak web sürümü üzerine geleceğini gösteriyor. Burada WABetaInfo tarafından yapılan incelemelere göre, çoklu cihaz özelliğinin, web sürümü üzerine yeni bir bağlantı ekleyeceğini ortaya koyuyor.

Böylece beta sürüm kullanıcıları çoklu cihazın bu sürümünü test edebilecek. Ancak genel kullanıma ne zaman açılacağına dair bir bilgi de mevcut değil. Uygulama, hatırlandığı üzere son olarak karanlık mod getirmiş, bunu da uzun süre aratmıştı. Dolayısıyla kullanıcılar, bunun da geç sunulacağını düşünüyor.

    Leave Your Comment Here