Boston Metal

Boston Metal Yeni Turunda 50 Milyon Dolar Yatırıma Kazandı!

Adından da anlaşılacağı üzere metal üretiminde öne çıkan ve mobil uygulama sahibi de olan Boston Metal, hatırlanacağı gibi Bill Gates fonundan yatırım almıştı. Firma tarafından yapılan yeni paylaşımlara göre, Boston Metal’e 50 Milyon daha yatırım yapıldı. Antoine Allanore, Donald Sadoway ile Jim Yurko tarafından 2012 senesinde Massachusetts de kurulan firma, alanında oldukça iddialı.

Çevre dostu bir şekilde metal üretimi yapabilmek için Molten Oxide Electrolysis kullanan Boston Metal, oldukça çevreci yapıya da sahip. MOE olarak da kısaltılan bu yöntem, doğaya karbon salınımını devreden çıkartmakta.

Molten Oxide Electrolysis ile aldığı verimi yükseltmeyi başaran Boston Metal, böylece çevreci ve az maliyetli çözümler üretiyor. Yoluna başarıyla devam eden firma, 2019 senesinde 20 Milyon dolarlık yatırım kazanmıştı. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalara göre aralarında FMR, Fidelity, Piva Capital de dâhil olmak üzere pek çok yatırımcının adresi oldu.

Firmanın eski yatırımcıları içerisinde Bill Gates’in fonu olan Breakthrough Enery Ventures, MIT ve Prelude Ventures’in de yardım ettiği The Engine yatırım şirketi de bu yeni turda görüldü.

Boston Metal tarafından açıklanan ve mobil uygulama aracılığı ile de okunabilecek duyurulara göre, yatırımlar firmanın operasyon genişmesi için harcanacak. Bu yatırım turu sona erdikten sonra, Shyam Kamadolli de firmanın yönetim kurulunda yerini aldı.

    Leave Your Comment Here