en iyi mobil uygulama

Instagram Web İçin Tasarımları Ele Alıyor

Günümüzde global çapta en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, bilindiği gibi temel anlamda akıllı telefonlara odaklanmış konumda. Öyle ki bu durum,  en iyi mobil uygulama yapan firmalar tarafından da kullanılmakta. Zira Instagram’ı daha kolay bir kullanıma eriştirmek için en iyi mobil uygulama yapan firmalar yüzlerce program yazmış durumda.

Ancak son günlerde bu durum da değişmeye başladı. Zira Instagram, artık web sürümüne de ilgi gösteriyor. Son zamanlarda Instagram’ın mobil uygulamasında bulunan özellikler, birer birer web sürüme uyarlanmakta. Bunlardan bir tanesi de güncel br değişiklik olan hikâyeler tasarımı.

Burada yapılan değişiklikte, hikâye, ortada ana içerik olmak üzere duruyor. Lâkin sağ ve sol taraflarında; bir önceki ve bir sonraki hikâyeler görüntülenebiliyor.  Pek çok mobil kullanıcısının bunu iyileştirmek adına en iyi mobil uygulama yapan firmalar tarafından yazılan programları kullandığı biliniyor.

Web Sürümünde Tüm Ekran Kullanılmak İsteniyor

Bilindiği gibi mevcut sürümde, ekran yatay olarak kabul edilmekteydi. Dolayısıyla bir hikâye açıldığında, sağ ve sol kenarlarda büyük boşluklar kalmaktaydı. Bu da platformu bilgisayardan kullanmak isteyen kişiler tarafından eleştirilmekteydi.

Instagram, hâlihazırda bu sürümünü ve yenilikleri, bazı kullanıcılara test etmesi için sunmuş durumda.  Eğer bu test aşamasından olumlu veriler alınırsa, çok kısa süre içerisinde bir güncelleme ile tüm kullanıcılara sunulabilir.

    Leave Your Comment Here