Çağrı Çukurlu

Mobil uygulamalar arkadaşımız oldu!

Mobil Uygulama Yararları

Daha önce birçok başarılı uygulamaya ve projeye imza atan Wookweb Creative Agency Kurucusu Çağrı Çukurlu, bugün gelişen ve değişen global teknolojide mobil uygulamanın yararlarından söz edecek. Wookweb kurucu ortakları arasında yer alan Çukurlu, daha farklı bir bakış açısı kazanmamızda büyük rol oynayacak.

Mobil Sitelerden Daha Hızlı!

Mobil sitelerin en büyük avantajının web sitelerinden daha hızlı olduğunu belirten Çağrı Çukurlu, hız kriterinin potansiyel müşteriyi ve ziyaretçiyi derinden etkilediğini aktarıyor. Çağrı Çukurlu, ‘Bunun yanı sıra, internet sitesinden çok daha kullanışlı olarak tasarlanan mobil uygulamalar, e-Ticaret alanında da müşterilere kolaylık sağladığı için daha fazla alışveriş yapılmasına sebep olabiliyor’ diyor.

Her Zaman Ulaşılabilmek Mükemmel Bir Durum!

Açıklamalarını sürdüren ve değerli bilgiler aktaran Çukurlu, ‘Gerek işletmeler, gerekse web site sahipleri için sürekli ulaşılabilir olmak mükemmel bir durum. Bunun en temel sebebini şöyle özetleyebilirim; bir kullanıcı gece saatlerinde elinde telefon varken gidip alışveriş yapayım demez kolay kolay. Fakat, telefonunda gördüğü uygulama sürekli olarak sizi hatırlattığı için, alışveriş iç güdüsü ortaya çıkacaktır.

Sürekli ulaşılabilir ve unutulmaz olmanın yolu, mobil uygulamadan geçiyor’ Dedi.

Rekabet Ortamı Kızışıyor

İnternet ve e-Ticaret kullanıcılarının yaklaşık yüzde 87 oranında olduğu günümüzde, neredeyse bütün sektörler yatırımlarını mobil platformlara doğru kaydırmaya başladı.

Rakipleriniz henüz bir mobil uygulamaya sahip değilse; bu sizin için altın değerinde bir fırsat olabilir. Dijital kanalları kullanmanız, mobil uygulamaya sahip olmanız her daim potansiyel müşteri ile iletişim halinde olmanıza olanak tanıyacaktır.

İstatistikler gösteriyor ki, bir kullanıcı internette arama yapmadan önce; kullandığı mobil cihazın uygulama marketine girerek söz konusu sitenin uygulamasını aratıyor. Hala mobil uygulaması olmayan işletmelerin ne kadar geride kaldığını tahmin edebiliyor musunuz?

WookWeb, Tam Bu Noktada Devreye Giriyor!

İşletmelerin potansiyel müşterilerini asıl müşteriye dönüştürmelerinde büyük önem taşıyan mobil uygulamalar; WookWeb sayesinde hayat buluyor. Tek tıkla projenizi oluşturarak; kısa süre içerisinde faaliyete geçirebilirsiniz.

Mobil Uygulama Kullanan Bir Markanın Unutulma Şansı Yok!

Çukurlu, işletmeler için mobil uygulamanın yararlarını anlatırken, ‘Mobil uygulama kullanan bir markanın unutulma şansı yok. Bunun en temel sebebi, gelişmiş yönetim ekranından kullanıcıların hareketlerinin direkt olarak izlenilebilmesi. Kim, hangi ürünü neden sepette bıraktı, alışverişi neden başarısız oldu gibi birçok durumun sebebi analiz edilebilir.

Bunun yanı sıra, direkt olarak cihazına mobil uygulama yüklü olan kişilere; indirim bildirimleri de gönderilebiliyor. Yani, bir kullanıcı internet sitenize girmese dahi; mobil uygulamanızı yüklemişse tüm gelişmelerden tek tık ile haberdar edebiliyorsunuz.’ Diyerek sözlerine nokta koydu.

    Leave Your Comment Here