BM İklim Değişikliği Konferansını Gelecek Yıl Mısır’da Yapacak!

BM İklim Değişikliği Konferansını Gelecek Yıl Mısır’da Yapacak!

İskoçya’nın Glasgow’da devam eden Birleşmiş Milletle İklim Değişikliği Konferansı’nın (COP26) gelecek yılki ayağı COP27’nin Mısır’da, 2023’teki COP28’in ise Birleşik Arap Emirlikleri’nde yapılacak olduğunu duyuruldu.

Mısır Çevre Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda, Mısır’ın 2022’deki COP27’ye ev sahipliği yapacağını duyurarak, konferansın Kızıldeniz’deki tatil beldesi Şarm El-Şeyh’te düzenlenmesinin planladığını da söyledi.

 

COP-28 BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ’NDE YAPILACAK!

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nın 2023’teki ayağı COP28’e ise Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) ev sahipliği yapacağını da duyurdu. BAE Başkan Yardımcısı, Başbakanı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid El Maktum sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, BAE’nin 2023’deki Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’na (COP28) ev sahipliği yapacağını açıklayarak, ‘BAE’yi 2023 yılında en önemli küresel iklim konferansı COP28’in ev sahipliğini kazandığı için tebrik etmekteyiz. Ülkemiz için hak edilmiş bir seçim olduğuna inanıyoruz. Konferansı başarılı bir şekilde devam ettirmek için tüm yeteneklerimizi ortaya koymaya çekinmeyeceğiz. BAE, gezegeni korumak için küresel iklim eylemine daima bağlı kalacaktır.’ dedi.

    Leave Your Comment Here