Kurumsal Kimlik Tasarımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kurumsal Kimlik Tasarımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir kurumun kimliğinin tasarlanması, ilk olarak kurumun kimliğinin tespit edilmesi ile başlar. Kurum kimliği araştırıldıktan sonra en önemli etken kimliğe uygun bir konsept geliştirmektir. Çünkü bu durum kurumun benliği ile özleşmesi açısından oldukça önemlidir. Hedef kitlenin zihninde kurumu anımsatacaktır. Uzun vadede potansiyel kullanıcıların zihninde kurumsal kimliğinizle kalıcı olursunuz.

 

Bu aşamalardan sonra hedef kitlenin zihninde artık marka ve kimlik bütünleşmiş olacaktır. Kurumsal kimlik tasarımında ilk ve en önemli aşama grafik bölümüdür. Bu aşamada markanın sloganı, logosu ve afiş tasarımlarına karar verilir. Burada en dikkat edilmesi gereken husus ise hedef kitleyi etkileyen bir şekilde tasarım oluşturulmasıdır. Aksi takdirde kimlik tasarımı başarısız olacaktır.

 

Özetle, kurumsal kimlik markanın internet sitesinden, sizi bir kapıda karşılayan yetkilinin giyim ve kuşamına kadar oluşan bir süreci ifade eden bir bütünü kapsamaktadır. Birbirini takip edip içine alan bu süreklilik zinciri kurumsal kimlik için önemli detaylara sahiptir. Bu aşamalara dikkat edip, kurumsal kimlik buna göre tasarladığında başarılı bir sonuç ortaya çıkar.

 

    Leave Your Comment Here