Snapchat’e Apple’ın Ardından Bir Yatırımcı Darbesi Daha!

Snapchat’e Apple’ın Ardından Bir Yatırımcı Darbesi Daha!

Geçtiğimiz günlerde açıkladığı mali tahminleri 3 milyon dolar civarı ile kaçıran Snapchat’e yatırımcıları yanılttığı iddiası ile dava açıldı.

Geçtiğimiz aylarda hedef koyduğu geliri 3 milyon dolar fark ile kaçıran Snapchat, bu sorunun Apple açısından başlatılan reklam takibi sebebi ile olduğunu duyurdu. Yatırımcı Kellie Black, şirketin birden fazla kişiyi kandırdığını iddia ederek Snapchat’e dava açtı.

Instagram, TikTok ve Facebook gibi sosyal medya uygulamaları başta olmak üzere birden fazla şirket Apple’ın yeni şeffaflık politikalarından olumsuz yönde etkilenmiş bulunmakta. Özellikle Instagram ve Facebook bu konuda Apple’a baskı kurmaya çalışsa da olumlu bir sonuç alamadı.

 

Snapchat, Bir Yatırımcı Davası İle Gündemde!

Birden fazla ülkede Snapchat’in kullanıcı sayılarında ciddi azalmalar meydana gelse de hala ABD pazarında oldukça etkili. Bundan birkaç hafta önce telifi ‘Saturday Night iLive’ ve ‘The Office’ gibi filmlerin klipleri için anlaşma sağlayan şirket, kullanıcıların daha da fazla etkileşime girmesi için çalışmalarına devam etmekte.

Snapchat’in bu yeni değişikliği küçümsediğini ve bu konuda herhangi bir çalışma yürütmediğini duyuran Kellie Black, Los Angeles Federal Mahkemesi’ne başvuruda bulundu. Snapchat hisse senedinin yüzde 25 oranında düşüş gösterdiğini belirten Black, beklenen durumdan daha az kar açıklayarak yatırımcıları yanılttıklarını dile getirdi.

2021’in ikinci çeyreğinde 293 milyon kullanıcısı olduğunu duyuran Snapchat, bu oranın üçüncü çeyrekte 306 milyona kadar ulaştığının da altını çizdi. Artan aktif kullanıcı sayısına nazaran gelirinde oldukça düşüş yaşayan şirket, yine de Apple’ın yeni politikasına destek vereceklerini açıkladı.

    Leave Your Comment Here