Youtube Yeni Özelliğini Kullanıcılara Duyurdu

Youtube Yeni Özelliğini Kullanıcılara Duyurdu

Günden güne gelişmekte olan Youtube, kullanıcılarının daha da fazla içerik üreticisine ulaşmasını sağlamak amacıyla geliştirilen özelliğini kullanıma sunmuş bulunmaktadır.

Dünyanın en büyük video içerik platformlarından biri olan Youtube, kurulduğu andan itibaren sürekli yükselen bir grafik çizmektedir. Araştırmalara göre kullanıcı sayısının 2 milyardan fazla olduğu da söylenmektedir.  Kullanıcılar, ilgilerine göre uygulamadaki birden fazla içerikten faydalanabilmektedirler. Birçok içerik üreticisi için de gelir kapısı durumundadır. Youtube, kullanıcıların daha fazla içeriğe ulaşabilmeleri açısından yeni planlarını da devreye sokmuş bulunmaktadır.

 

Youtube kişiselleştirilmiş sekmesi kullanımda;

Youtube, senenin başında denemiş olduğu özelliği yeterince test etti ve artık kullanıma sunmaya hazırlanmaktadır. Keşfet, Abonelikler ve Anasayfa gibi sekmeler ile kullanıcılar uygulamadaki video içeriklerine kolayca ulaşabiliyorlardı. Youtube, kullanıcıların daha da aktif bir rol oynamaları için uzun zamandır bir takım yeni geliştirmeler peşinden koşuyordu. Platformu kullanıcılar açısından biraz daha kişiselleştirme yolu arayan Youtube, ‘Yeni Öneriler’ sekmesini hayata geçirdi. Bu yeni sekmenin açıklaması, kullanıcıların daha önce izlediği içeriklere benzer içerikler bulunduran kanalları önermeye dayalıdır. Web sayfasına ek olarak mobil uygulamasında da bu özellik aktif hale getirilmiştir. Bu durumda kullanıcılar, ilgi alanlarına yönelik daha da fazla içeriğe ulaşma fırsatı bulabileceklerdir.

‘Yeni Öneriler’ sekmesi, sadece oturum açıp giriş yapan kullanıcılara aktif olacaktır. Sekme; abonelikler, aramalar ve izlenenlere göre şekil alabilecek. Youtube, kişilerin ilgisini çekecek videolara ek olarak izleyeceklerinden daha da farklı olan içerikleri önererek güzel bir denge yakalamak istediğini belirtiyor.

Kısacası platformun bu yeni sekmesi, içerik üreticilerinin de dikkat ve ilgisini çekmiş bulunmaktadır. Öyle ki kanallar, içerikleriyle ilgilenen çok sayıda kullanıcıya ulaşmayı hedefliyorlar.

    Leave Your Comment Here