Flutter ile Ne Tür Mobil Uygulamalar Yapılır?

Flutter ile Ne Tür Mobil Uygulamalar Yapılır?

Flutter, il sürümü sadece Android işletim sistemine sahip ve onlara yönelik bir mobil UI kiti olarak ortaya çıkmıştır. Daha sonralarda ios ile birlikte cross platform uygulama geliştirme kitiyle pazara sürülmüş ve bu ismi almıştır. Flutter içinde her şey widgetlerdan oluşmaktadır. Modern materyal olarak sadece uygulamalar geliştirilebilir. Flutter kullanan markalar arasında, büyük markalardan olan BMW, IBM ve Alibaba gibi kuruluşlar ön plana çıkmaktadır.

Flutter ile native programlarında tüm mobil uygulamalar geliştirilebilir. Günümüzde global olarak en çok tercih edilen mobil uygulamalar, Amazon ve Yemek Sepeti gibi e-ticaret uygulamaları, Whatsapp ve Messenger gibi mesajlaşma uygulamaları, İnstagram ve Twitter gibi sosyal medya kanalları, WebView uygulamaları, Google ile uyumlu Flutter Firebase, Google Maps gibi uygulamalar, offline basit düzey oyunlar ve bunlar gibi daha birçok farklı uygulamalar geliştirilebilir. Google kendisine ait mobil uygulamaların çoğunda kullandığı kit ile bizlere şık, yaratıcı ve hırçın tasarımlarla mobil uygulamaya önde başlamamız için bize olanak sağlıyor.

Flutter ile sınırı olmayan çok farklı uygulamalar tasarlanabildiği gibi artık resmi uygulamaları da kiti olarak belirledi. Flutter ile Linux, Windows, MacOs, Android ve web uygulamaları da geliştirme imkanına sahipsiniz. Sizde Flutter ile fark yaratıp çeşitli mobil uygulamalarda başarı sağlayabilirsiniz.

 

    Leave Your Comment Here